Hanačky porazily Prešov – všech 13 hráček ZORY se zapsalo mezi střelkyně

DHK ZORA Olomouc – ŠŠK Prešov 33:19 (19:11)

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:2, 8.3, 9:4, 12:4, 14:5, 14:6, 18:7, 19:10, 19:11 – 20:12, 21:12, 25:13, 27:14, 28:16, 29:16, 29:17, 29:19, 33:19.

Rozhodčí: Horáček, Novotný        Bez diváků              7 m hody: 4:4 – 3/2     Vyloučení:   6  –  3

DHK ZORA Olomouc: Haládíková, Polášková – Závišková 1, Kapsová 1, Jansová 2, Sovová 1, Kašpárková 4, Přikrylová 4, Krajčovičová 1, Kuxová 3, Gajdošíková 2, Možíšová 2/1, T. Fryčáková 3, Roupcová 1, Kubálková 1, Kubáčková 7/3.

Trenér: Libor MALÍNEK

ŠŠK Prešov: Kakaščíková, Pokorná – Timková, Dvorščáková 5,  Lupkovičová,   Vargová 5, S. Ratvajská, T. Ratvajská 1, Šutranová 5/2, Smolková, Ščerbáková 1, Kakaščíková, Pustá, Vagaská 2.

Trenér: Ľuboš SUDIMÁK

Zora měla povedený vstup do utkání a velice rychle si vytvořila komfortní náskok šesti branek, který do přestávky ještě navýšila. „Okamžitě jsme se dostali do vedení a celý zápas bylo utkání v naší režii,“ začal s hodnocením kouč Olomoučanek Libor Malínek. Při vstupu do druhého dějství se domácí hráčky poučily z minulého zápasu. Proti Zlínu také vysoko vedly, ale náskok začaly ztrácet. Se slovenským protivníkem to bylo naopak. Po osmi minutách zvýšila Zora vedení na rozdíl dvanácti gólů a nebylo co řešit. „Ve středu jsme si předešlé střetnutí rozebrali na videu. Říkal jsem holkám, že druhý poločas nebyl podle mých představ. Ony věděly, o co se jedná a proti Prešovu už to bylo o něčem jiném. Zlepšily přístup a nenastala žádná pasáž, se kterou bych byl nespokojen,“ chválil Malínek. Hanačky tentokrát žádné drama nedopustily a soupeřkám nasázely 33 branek. Samy pak inkasovaly pouze devatenáct. Díky dobrému úvodu a příznivému průběhu se na palubovku dostaly všechny hráčky, které měl domácí trenér k dispozici. „Byl cíl, abychom zápas zvládli v pohodě a nenervovali se. Díky tomu se mohly ukázat hráčky, které ve vypjatých zápasech nejsou tak vytížené. Svým výkonem ukázaly, že s nimi můžeme počítat i do dalších střetnutí,“ pokračoval Malínek. Všechny svěřenkyně, které na palubovku vypustil, splatily důvěru minimálně jednou brankou. Olomouc ovládla poslední tři duely, a přestože šlo o soupeře z nižších pater tabulky, tak se zdá, že v závěru základní části jsou svěřenkyně Libora Malínka ve formě. „Byly to náročné zápasy a měli jsme z nich trošku obavy. Z bodů máme radost,“ prozradil Malínek. V příštím zápase čeká Zoru těžší protivník v podobě Dunajské Stredy. „V prvním duelu jsme je porazili, budou nám to chtít oplatit,“ ví Malínek.

Hanačky mají za sebou trojzápasovou sérii a ani jsme se nenadáli a naše holky se po dlouhé době dotáhly i na zatím před nimi figurující Slavistky. Jak tedy vypadá situace před vyvrcholením ? Hanačky si pojistily už svou definitivu pro play-off. Navíc už získaly rozhodující náskok před Porubou, která zaostává za námi o 5 bodů a má ještě před sebou tři utkání venku – v Mostě, ve Zlíně a v Dun. Stredě a musela by všechna tři utkání vyhrát. Dalším sokem pro naše holky pro play-off jsou dnes už jen Slavistky. Ty mají před sebou dvě utkání, doma se Sokolem Písek a poslední utkání v Michalovcích s Iuventou Michalovce. Pokud by Slavia oba zápasy vyhrála získala by 30 bodů a už asi jistotu postupu do play-off z druhého místa. Teď ale pozor !!! Naše holky mají před sebou ještě tři utkání, po Velikonočních svátcích 10. dubna pojedou Hanačky do Dunajské Stredy, v sobotu 24. dubna pojedou do Prešova a na závěr 28. dubna budou hrát doma odložené utkání proti Baníku Most. Naše holky tedy mají vše ve svých rukách. Za předpokladu zisku bodů v Prešově a reálné porážky Slavie v Michalovcích by konečné bodové saldo mohlo být 28 bodů u obou celků a v tomto případě by pro postup do play-off byla výhoda na straně Hanaček, musíme tedy počkat až do konce.

Vraťme se ale ke čtvrtečnímu utkání. Hanačky podobně jako v předchozích utkáních v Plzni a doma proti Zlínu, zahájily utkání opět v kvapíkovém tempu. Za deset minut vedly 8:2, do desetigólového trháku se dostaly ve 22. minut za stavu 16:6, poločas pak skončil 19:11. Kanonáda domácích hráček pokračoval i po změně stran, nejvyšší, třináctibrankového rozdílu bylo dosaženo zhruba v polovině poločasu, závěr utkání skončil  rozdíle 14 brankovým. Pokud jde o jednotlivé hráčky, Míša Polášková, di připsala 16 úspěšných zákroků, když chytala první poločas a druhou polovinu druhého, Zuzana Haládíková, vystřídala na poslední čtvrtinu utkání a připsala si 5 úspěšných zákroků. Pokud jde o střelecké pokusy hráček, je třeba pochválit celé družstvo, protože se málokdy v utkání vidí, že všechny hráčky které do utkání nastoupí si zapíší úspěšný střelecký pokus, to je prostě rarita. Nejvíce branek nastřílela tentokrát Tereza Kubáčková, která ke stoprocentní střelbě  3 sedmiček přidala 4 další úspěšné střely ze hry, stoprocentní střelbu tří střel z brejk a z křídel měla Tereza Fryčáková,  dřili se i dalším křídlům, které měly střelby 5:4 – Přikrylová a Krajčovičová,  stoprocentní úspěšnost zapsal při střelbě z místa pivotů  Jansová a Sovová – prostě skoro co pokus to úspěšný zásah a tak by to mělo být. Je tak dál holky !!!