PRAGUE HANDBALL CUP 2024 je za námi, pojďme se podívat, jak se vedla naše družstva

Další ročník jednoho z největších mezinárodních turnajů je za námi. PHC 2024 se opět zúčastnilo několik našich družstev. Poprvé na turnaj odcestovaly také naše nejmenší děvčata z kategorie mini-starší. Tradičně potom nechyběla účast mladších dorostenek, obou družstev starších žaček a jednoho družstva mladších žaček. Hned při příjezdu na ubytování všechny čekalo vtipné překvapení, kdy měla všechna družstva spát společně v jedné tělocvičně. Naštěstí se vždy najdou schopní pořadatelé, kteří nám problém pomohli vyřešit a naše nejmladší a nejstarší kategorie nakonec měly své třídy. Všechny družstva si turnaj parádně užily a hráčky měly možnost se potkat na hřišti se zajímavými soupeři ze zahraničí.

Nejlépe se turnaj vydařil našim miničům, kdy se holky dostaly do bojů o 3. místo, avšat uktání jim o jedinou branku uteklo. Mladší dorostenky a starší žačky A spolu držely krok a postoupily do skupiny A, kde pokračovaly v dobrých výkonech a došly až do osmifinále, obě družstva se tak umístila mezi 9-16 místem. Dorostenky celkem z 71 družstev a žačky celkem z 87 družstev. Mladší žačky B, krásně zabojovaly ve finálovém dni ve skupině B, kterou nakonec vyhrály. Starší žačky B potom o jedinou branku prohrály v osmifinále skupiny B. 

Hodnocení jednotlivých družstev: 

Mladší dorostenky

Starší žačky A

Holkám se podařilo vyhrát skupinu bez ztráty jediného bodu a z prvního místa postoupit do předkola play-off A, také toto předkolo se jim podařilo celkem bez větších problémů projít dále do osmifinále proti nim nastoupilo Dánské družstvo DHG Odense. Na tento velice kvalitní a komplexně vybavený tým děvčata už nestačila. Nutné je podotknout, že tým DHG vyhrát zaslouženě a byl určitě lepším týmem na hřišti, hra tohoto týmu byla velice inspirativní. Naše holky si však zaslouží pochvalu za jejich předvedený výkon na turnaji a všeobecně přístup ke všem utkáním. Nejhezčí a nejvíce pozitivní byla týmová hra, jak v útočné, tak obranné fázi. Nejlepší střelkyní týmu byla Klára Hodaňová, která se po 8. utkáních stala také 5. nejlepší střelkyní turnaje v kategorii starších žaček. 9-16 místo z celkových 87 družstev je velice pozitivní zpětnou vazbou. Tým patřil také mezi 5 nejlepších českých týmů na turnaji v této kategorii. 

Sestava a branky za celý turnaj: Tinklová, Zemanová, – Lakomá 5, Hodaňová 45, Šmídová 9, Rumianová 25, Čevorová 9, Jašíčková 9, Vymětalová 8, Fabiánová 15, Alexová 12, Polednová 13, Halouzková 4, Růčková 2.

Starší žačky B

Starší žačky B sehrály celkem 8 zápasů, základní skupina (TSV EBE Forst United, HC DAC Dunajská Streda, Team Aalborg SV, Önnredes HK a Sokol Poruba), byla velmi těžká. Ze základní skupiny jsme se dostali do Play off B, kde holky postoupily přes Lion Handball Team a HSG Eckbachtal do osmifinále. V osmifinále jsme narazili na SK Kuřim, se kterou jsme prohráli o jednu branku. Celkově turnaj hodnotíme velmi dobře, konfrontace se silnými, zahraničními soupeři je to, co nás posune. Holky zvládly velmi náročný program, 8 zápasů během 3 dnů a ukázaly, že když se semknou, tak jsou jako tým silné. Získaly cenné zkušenosti, které využijí v dalších zápasech. Turnaj si užily i mimo hřiště, zejména na zahajovací party a finálovém dni PHC. Děkujeme našim fans rodičům za podporu v hledišti během celého turnaje.

Sestava: Albrechtová, Niklová, Špičáková, Janalíková, Mráčková, Skyvová, Švandová, Kubišová, Nakládalová, Vejražková, Sadilová, Kořínková, Zimmermannová, Alexová Ditmarová

 

Mladší žačky A

Mladší žačky A se sice i přes bojovné výkony nedostaly do postupové skupiny A, avšak svojí kvalitu předvědly ve skupině B, kdy se svýmy výkony dostaly až do finálových bojů, kde nakonec zvítězily. Holky si z turnaje odváží určitě opět spoustu nových zážitků, přátel a cenné zkušenosti.