Poslední sedmička dohrávek MOL ligy

                 Po reprezentační přestávce, kterou vyplnila dvojice play-off zápasů proti Švýcarsku a které jsme v sobotu v Zubří nezačali nijak oslnivě, když jsme doma vyválčili pouze výslednou remízu 27:27 a tým čekala rozhodující odveta v Gümligenu na předměstí Bernu. Odveta  se českým děvčatům nadmíru podařila, přesto že se musea vypořádat s absencí brankařky Kudláčkové, kterou však skvěle nahradila, mladá  porubská brankařka Hana Mučková. Ta byla jedním ze základních stavebních kamenů velkého úspěchu družstva.  Nesmíme ale zapomenout hlavně na podíl olomoucké odchovankyně a hráčky bundesligového Göppingenu slavící v sobotu jubilejní 150. start v reprezentačním týmu, autorce devíti branek v sobotním zápase v Zubří Míši Hrbkové. I za náš klub Míšo velká gratulace !!!. A samozřejmě podíl na postupu nesporně patří další kanonýrce a neomylné střelkyni  z bundesligového týmu Thüringer HC – Markétě Jeřábkové, která se v úterý trefila do sítě Švýcarek dokonce 15. krát. Gratulace ale patří i všem ostatním děvčatům, ale i trenérům a celému realizačnímu týmu. |Moc Vám všem děkujeme a blahopřejeme a hlavně přejeme kvalitní přípravu a úspěch na prosincovém MS ve Španělsku !!!!!!

                Víkend i za účasti olomouckého týmu bude ještě přehlídkou toho nejlepšího co interliga může nabídnout. Řada družstev už má dohráno, DAC Dunajská Streda, DHC Slavia Praha a DHC Sokol Poruba se mohou v klidu připravovat na play-off. HK Hodonín a DHC Plzeň musí počkat na dohrávku Zlína a Písku, aby spolu vytvořili skupinu českých týmů do nadstavby „play-out“, z nich vzejde poslední tým, který by měl z interligy pro příští sezonu sestoupit. Ve hře jsou ještě české týmy Zlín a Písek  (jen o víkendu) Olomouc v sobotu v Prešově a v středu 28. 4.  doma s Mostem, Šaľa hraje jen dva zápasy venku ( v neděli v Mostě a za týden v sobotu v Prešově). Iuventa Michalovce hraje o víkendu jako jediná dvě utkání, a to v sobotu 24. 4. ve Zlíně a v neděli 25. 4. v Písku. Třetí utkání pak hraje za týden 1. 5. doma s Mostem.  Také český mistr Baník Most ještě nastoupí ve třech zápasech. Bude hrát v neděli 25. 4. doma se Šaľou, ve čtvrtek 29. dubna přijede do Olomouce, k sehrání několikrát odloženého utkání proti našim děvčatům a poslední utkání sehraje jaksi symbolicky jako úplně poslední zápas dlouhodobé části v sobotu 1. máje ve Michalovcích jako souboj obou mistrů.

                 Naše děvčata odjedou k poslednímu venkovnímu zápas v sobotu 24. dubna a hosty jim bude na Šariši tým Prešova. Zápas bude velmi důležitý zejména pro naše družstvo. Předchozí zápasy, zejména však to kdy pražská Slavia prohrála v Michalovcích, ale zejména předchozí zápas našich děvčat v Praze, ve kterém jsme se Slavií v Edenu sice prohráli 32:25, znamenal při naší výhře doma se Slavií které jsme vyhráli 33:25, lepší vzájemné utkání v součtu obou zápasů o jednu jedinou branku a to se počítá – pánové  !!!

 

Přehled víkendových zápasů 

Sobota 24. 04. 2021 v 15:00 hod.: ŠŠK Prešov – DHK ZORA Olomouc

Sobota 24. 04. 2021 v 17:00 hod.: Handball PSC Zlín – Iuventa Michalovce

Neděle 25. 04. 2021 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa

Neděle 25. 04. 2021 v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – Iuventa Michalovce

 

Čtvrtek 29. 04. 2021  v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

 

Autor textu: Václav Dobeš