Hanačky splnily cíl do play postupují z druhé pozice před Slavií

ŠŠK Prešov –  DHK ZORA Olomouc 26:34 (12:20)

Průběh utkání: 0:4, 2:4, 4:9, 5:11, 6:12, 9:15, 11:17, 12:20 – 12:22, 14:23, 16:25, 17:27, 20:28, 23:29, 23:31, 24:31, 24:33, 25:34, 26:34.

Rozhodčí:  Cipov, Klus      Bez diváků         7 m hody: 1/1, 1/0         Vyloučení:  3 – 6

ŠŠK Prešov:  Feščáková, Pokorná, Rontová – Timková, Dvorščáková 5, Lupkovičová 4/1, Vargová 2, S. Ratvajská 2, L. Ratvajská 3, Vraňuchová, Šutranová 5, Smolková, Ščerbáková 4, Holubová 1.

Trenér: Maroš, Vikartovský

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 5, Trumpešová,  Kapsová, Jansová, Sovová 4, Kašpárková 4, Přikrylová 4, Krajčovičová 4, Kuxová, Gajdošíková 3, T. Fryčáková 5,  Možíšová 1, Kubálková 1,  Kubáčková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hanačky dnes naplnily svou velkou misí, když se jim podařilo po dlouhých letech jen díky lepší bilancí vzájemných zápasů proti pražské Slavii postoupit v českém play-off z druhé pozice. Rozhodlo se o tom v sobotním předposledním zápase dlouhodobé části v dohrávce zápasu 12. kola v Prešově, které skočilo výhrou Hanaček 26:34. O průběhu utkání budeme informovat po návratu týmu za Slovenska, zatím Vám přejeme klidný víkend.

Hanačky vstoupily do utkání s velkým odhodláním, byly si dobře vědomy o co v utkání jde a nechtěly nechat nic náhodě, naopak chtěly si co nejdříve pojistit to se si vybojovaly v předchozích zápasech samozřejmě zejména to co se jim podařilo zejména v tom domácím utkání se Slavií  v Olomouci, které se jim podařilo po všech stránkách a bylo pak vlastně i odrazovým můstkem v odvetě

hrané v Edenu, i kdy v tom se jim už tak nedařilo a potřebný výsledek se zrodil až v samém závěru a už  v něj nikdo vlastně ani nevěřil, nakonec ale sedmibranková porážka byla pro nás v dané chvíli v Praze vítězstvím. Naše děvčata vletěla na Šariši v sobotu na domácí hráčky jako uragán během tří minut nastřílely do branky branky čtyři branky a nedaly domácím ani vydechnout. V první desetiminutovce už vedly 4:9, domácí hráčky měly od prvních minut velkou překážku v brankařce Poláškové, která likvidovala jednu šanci domácích za druhou. Od poloviny prvního poločasu se ke slovu dostaly několikrát i domácí hráčky, skóre se ustálilo zhruba na osmibrankovém rozdílu, stejným rozdílem skončil i první poločas (12:20). Brzy po změně stran se hostujícímu družstvu podařilo poprvé zvýšit své vedení na desetibrankový rozdíl (13:23), na začátku poslední desetiminutovky se domácí hráčky pokusily ještě utkání zdramatizovat, na víc než šest branek rozdílu jim však naše děvčata snížit nedovolila (23:29), naopak zvýšila otáčky a v závěru ještě navýšily až na rozdíl devíti branek, konečný výsledek potom ukázal na konečné skóre 26:34.

V brance tentokrát dostala přednost Miša Polášková, vedla si s přehledem a připsala si devatenáct úspěšných zákroků. Střelecky se podle zapisovatelky prosadilo deset našich střelkyň, ve skutečnost jich správně bylo 11. Bohužel musíme do statistik zapsat to co je uvedeno: Kapsova nezapsána 1 branka, Kašpárková zapsány 4 branky, má být 3, Přikrylová zapsány 4, má být 3, Kubálková zapsána 1, má být 2. Tím to zápisem jsou zkreslena data utkání. Držme se tedy „úředních statistik“. Nejpilnějšími střelkyněmi byly Závišková a Fryčáková s pěti vstřelenými brankami ze sedmi střeleckých pokusů, Krajčovičová má statistiky 7/4, Sovová, Kašpárková a Přikrylová  střelba 5/4, Gajdošíková 5/3, Kubáčková 4/3, Možišová a Kubálková 1/1. Nejvíce branek z družstva domácích nastřílely Dvorščáková a Šutranová po 5 brankách.