V dohrávce byly hostující hráčky úspěšnější

DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most  24:33 (10:14)

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:7, 4:7, 5:10, 6:11, 8:13, 10:14 – 10:16, 11:21, 12:23, 15:24, 15:25, 17:26, 19:29, 21:29, 21:31, 22:33, 24:33.

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar     Bez diváků:          7 m hody: 5/3 – 2/1                       Vyloučení: 3 – 3

DHK ZORA Olomouc: Haládíková, Polášková, Poláčková – Kapsová, Protivánková 2, Sovová 1, Kašpárková 3, Přikrylová, Krajčovičová, Kuxová 5/2, Gajdošíková 3/1, Řezníčková,  Možíšová,  T. Fryčáková 6, Kubálková 1, Kubáčková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

DHK Baník Most: Müllnerová, Bezpalcová – Pazderová, Borovská 5, Štříšková 2, Andrýsková 3, Šípová, Mikulčík 3, Cholevová 3, Smetková 3, Ecksteinová, Maňáková 3, Poláková 1, K. Kostelná 1, Zachová 3, Mikulášková 3/1.

Trenér: Ondřej Václavek

Utkání hodní trenér Libor Malínek:

Špatný úvod a prohra, ale kouč Zory byl spokojený

Házenkářky Zory sice v posledním zápase padly s lídrem z Mostu 24:33, ale jejich trenér Libor Malínek byl přesto spokojený. „Drželi jsme se silným týmem krok, což je pozitivní do další fáze sezon. Jeho svěřenkyně ale začaly utkání špatně. Po sérii neproměněných šancí jim soupeř odskočil na rozdíl čtyř branek. Nedali jsme asi čtyři náskoky a Most to okamžitě trestal. Vytvořený náskok si pohlídal až do poločasu. Čtyřgólová ztráta v poločase ještě neznamenala jistou porážku. Jenže špatný nástup do druhé půle už ano. Zora nedala další šance a nedala ani trestný hod. Lídr MOL Ligy ji za to potrestal a odskočil už na rozdíl devíti zásahů. „O přestávce jsme si něco řekli, chtěli jsme se pokusit zápas ještě zdramatizovat a dostat se na dostřel třeba dvou gólů, bohužel se nám pokyny nepodařilo plnit. Devítigólová ztráta už se těžko dotahuje a bylo rozhodnuto. My jsme ale dali šanci všem hráčkám, a přesto jsme s Mostem drželi krok, což je pozitivum a hráčky musím jenom chválit, protože nehrály špatně proti silnému týmu. Rozhodlo zakončení.“

Čtvrteční dohrávka v Olomouci, při které úřadující český mistr ukázal v čem je jeho nevětší síla a jaký rozdíl v tomto utkání obě družstva produkovala. Je naprosto jednoznačné že utkání bude si s jistotou pařit pro domácí hráčky asi mezi ty, na které nebudou asi moc rády vzpomínat. V první řadě srovnejme několik výchozích údajů, které vývoj jasně předznamenaly.  V sestavě domácích jsme nenašli několik klíčových hráček, které patřily po většinu soutěže k oporám domácího týmu, především spojka Iva Závišková a klíčový pivot Nikola Jansová, chyběla také samozřejmě Jarmila Trumpešová, ta však v průběhu sezony chyběla, častěji z důvod závěrečných stáních zkoušek na Lékařské fakultě UP. To na druhé straně Černí andělé nastoupili až na Janu Šustkovou, s tím nejlepším co mají k dispozici. Vždyť také družstvo po střetnutí na Hané cestovalo se zastávkou v Luhačovicích přímo do dějiště sobotního vyvrcholení interligy do Michalovců.

Začátek utkání se domácím Hanačkám hrubě nepodařil, v brance Mostu totiž ve vynikajícím rozpoložení excelovala postavou sice ta menší ale výkonem doslova čarovala – brankařka Dominika Müllnerová. Ta především v prvním poločase předvedla 22 úspěšných zákroků, když se svou kolegyní Evou Bezpalcovo, která ji vystřídala na poslední čtvrtinu utkání si připsaly celkem až neskutečných 30 úspěšných zákroků, jaký nepoměr proti našim holkám, když obě dohromady měly úspěšnost Haládíková 5 a Anita Poláčková 4 a to jsme je za jejich výkon hodnotili hodně hodně vysoko v porovnání se střeleckou úspěšností mosteckých kanonýrek.

Střelecká bilanci našich hráček, ze spojek byla až na Kuxovou  je bohužel možno hodnotit velmi nízko, vždyť jsme napočítali nějakých neúspěšných 19 střeleckých pokusů ze sojek, když  se dařilo jen  Kuxové, která zaznamenala 5 branek z toho byly 2 ze sedmiček, Gajdošíková měla 50 % úspěšnost, z toho také 1 ze sedmičky, Tereza Kubáčková měla spěšnost 30% (9/3), Magda Kašpárková jen o několik procent méně (8/3), Kapsová vyšla střelecky úplně naprázdno (4/0). Pivoti se trefili do černého jen sporadicky. Pokud jde o křídla Přikrylová a Krajčovičová skončily v úspěšnosti na nule, zajímavý zápis naopak předvedla Tereza Fyčáková. Za dvacet pět minut v prvním poločase neproměnila ani jediný ze svých čtyř pokusů, naopak ve druhém poločase byla na hřišti jen 17 minut a ze sedmi pokusů nastřílela 6 branka se tak nejúspěšnější střelkyní družstva.  Z hráček Mostu byla nejúspěšnější střelkyní Cholevová s 6 a Boorovská s pěti brankami.