Poslední kolo MOL ligy v tomto kalendářním roce

Jedenácté kolo nejvyšší soutěže házenkářek bude také posledním mistrovským kláním, které házenkářky sehrají v tomto kalendářním roce. Bezprostředně po odehrání 11. kola se nominované reprezentantky sejdou v Chebu, kde po krátké přípravě budou pokračovat tradičním přípravným turnajem „O štít města Chebu“ (Rakousko, Švýcarsko, Norsko B, Česko), poté bude následovat krátká příprava v Plzni a od 1. do 17. prosince účast na MS v Německu. Soutěž MOL liga bude pokračovat hned prvním víkendem v novém roce, kdy naše družstvo nastoupí v sobotu 6. ledna 2018 v 17:30 hod. doma, proti českému mistru DHK Baník Most.

V minulém kole bylo středem zájmu nejširší házenkářské veřejnosti střetnutí obou mistrů zemí hrajících mezinárodní soutěž MOL ligu – v Michalovcích proti slovenskému mistru hrál podle rozpisu český mistr DHK Baník Most. Proti Iuventě Michalovce, ale nastoupilo torzo českého mistra, složené převážně ze starších dorostenek. Vítězem tohoto duelu se stalo družstvo Michalovců po výhře 31:24, dorostenky v dresu Baníku je nutno pochválit za bojovný a srdnatý výkon. V ostatních zápasech v Šaľe vyhrálo domácí družstvo bez problémů nad českým nováčkem soutěže Hodonínem, stejně jako v jižních Čechách vyhrály v sokolském derby hostující Poruba nad domácím Pískem šestibrankovým rozdílem. Zajímavý průběh mělo slovenské derby v Trenčíně, který až po boji podlehl favorizovanému Prešovu jen těsně 26:28. Zbývající dvě ryze česká utkání se stala začátkem očekávaného souboje o postup do českého play-off, zejména dlouhodobý boj o jediné místo na postup k očekávané a favorizované trojici Most, Slavia a Poruba, kde se dá brzy očekávat úprk do horních pater tabulky od Poruby, která trochu zatím v citované trojici pokulhává. První důležité body si v mini souboji aspirantů na postup (Veselí, Olomouc, Zlín) připsalo už Veselí, které má na svém kontě domácí výhry nad oběma konkurenty. O trochu smutném výsledku v souboji se Slavií jsme psali už při hodnocení po utkání. I přes nejtěsnější porážku zanechala naše děvčata velmi příznivý dojem, když byla vysokému favoritu více než vyrovnaným soupeřem. Věřme, že svůj výkon holky zúročí v dalších utkáních, vždyť do konce soutěže k tomu budou mít příležitostí víc než dost.

Jedenácté kolo si soupeři po dohodě s vedením MOL ligy naplánovali na tři dny, od čtvrtka do soboty, navíc jim bude už v úterý předcházet dohrávka Poruba – Trenčín, které bylo odloženo pro onemocnění části hráček Trenčína. Sokolky tak budou mít jedinečnou šanci konečně prolomit nulu, která je straší na kontě výher z domácích zápasů, které mají ze zápasů se Slavií a Prešovem. Zápas 11. kola je čeká hned ve čtvrtek proti Panenkám z Veselí. Druhé čtvrteční utkání uvidí příznivci v Hodoníně, kde se domácí nováček pokusí o zisk dalších dvou bodů, tentokrát ale budou mít za soupeře stále se lepšící družstvo Trenčína. Trojice česko-slovenských soubojů bude na pořadu ve čtvrteční sváteční den. Tím prvním bude šlágr kola hraný v Praze, kde domácí Slavia určitě už vymetla z hlav můru v podobě porážky od jiného slovenského soupeře – Prešova, hraná před dvěma týdny, kterou Slavistky jen těžko zkousávaly. Další dvě utkání se budou hrát na Slovensku. Na Šariši budou chtít domácí, zatím dvou zápasovou výhru prodloužit o další skalp od Sokola Písek, který sice v přechozích třech utkáních naznačil zlepšení, na bodový zisk to však zatím nestačilo. Pokud by ve čtvrtek bodoval na Slovensku, bylo by to velké překvapení.

Poslední utkání svátečního dne se bude hrát v Bánovcích, kam zamíří Hanačky, které po třech zápasech v domácím prostředí s nejpřednějšími týmy, ve kterých si zapsaly třetinový bodový zisk, pojedou na hřiště slovenského nováčka, kde by měl být stoprocentní bodový výtěžek skoro povinností. Slovenky ještě nemají v tabulce ani bod a doufejme, že to tak zůstane až do příštího roku. V žádném případě však nesmí naše holky nic podcenit, Bánovce totiž ve svém posledním kole hostily Iuventu Michalovce a zejména v prvním poločase sehrály více než vyrovnanou partii a vyslaly tak na Hanou signál, že jakékoliv podcenění by se nemuselo vyplatit. Jedna zajímavost platí pro družstvo Bánovců, určitě preferuje útočnou činnost. Jeho počet vstřelených branek ho řadí hned za naše děvčata a nastřílel víc než všechna družstva, která jsou v tabulce bezprostředně před nimi, tedy Hodonín, Trenčín i Písek a dokonce více než sedmá Poruba. Vždyť také v TOP 50 střelkyň MOL ligy figuruje pětice hráček Bánovců – Bencová 35, Turková 33, Matušincová 32, A. Obstová a Hollá 27 a to je síla, která už cosi napovídá. Holky, takže pozor na ně!!!

Posledním utkáním kola pak bude sobotní střetnutí Iuventy Michalovce ve Zlíně před kamerami slovenské TV 213. Iuventa jede potřetí v krátké době hrát na Moravu a bude mít jistě respekt z toho, co ji potkalo ve Veselí i Olomouci. Myslíme si však, že tentokrát to už obhájce interligového titulu zvládne.

Rozpis 11. kola MOL ligy:
Čtvrtek 16.11. v 18:00 hod.: HK Hodonín – HK AS Trenčín
Čtvrtek 16.11. v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – SHK Veselí n. Mor.
Pátek 17.11. v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Šaľa 
Pátek 17.11. v 17:00 hod.: ŠŠK Prešov – Sokol Písek
Pátek 17.11. v 18:00 hod.: HK Sokol Bánovce n.Bebr. – DHK ZORA Olomouc
Sobota 18.11. v 15:00 hod.: HC Zlín – Iuventa Michalovce
Volný los má DHK Baník Most

Václav Dobeš