Dvě kola chybějí do konce podzimu

Starší dorostenky:
Minulé kolo bylo bohaté na klíčová utkání starších dorostenek, to vůbec nejdůležitější bylo sehráno v Ostravě, kde se střetl lídr tabulky, který stále drží čisté konto, se Zlínem, který stále živí naději na příčky nejvyšší. Ve vyrovnaném utkání se prosadilo domácí družstvo až ve druhém poločase, největší osobností byla podle očekávání domácí kanonýrka Eliška Desortová, která se už začala prosazovat i i v nejvyšší soutěži žen MOL lize a byla v utkání se Zlínem střelkyní deseti branek. Družstvo Zlína vedené trenérkou Lenkou Černou se opíralo o výborný výkon brankařky Andey Vařechové, střelecky se prosadily Katka Rozumová a Plachá. Utkání bylo dramatické až do konce, rozhodovalo se až v posledních sekundách. V Otrokovicích se prosadilo družstvo Veselí, když domácí nastoupily bez Smetkové z Hodonína, která tam hostuje. Ivančice si poradily s družstvem Bohunic, hrajících stále bez zraněných hráček, ale to platí i pro Ivančice. Naše děvčata si po poločasovém trápení vynutily po změně stran větší tlak a přehrály snaživého soupeře, který asi doplatil na to, že hrál na dvou frontách, mladší současně v Žeravicích.

V 9. kole bude sehráno opět několik zajímavých duelů, to nejzajímavější asi ve Veselí, kam pojedou Ivančice, stále ještě limitované neúčastí zraněné Olšové a nemocné Vavrouškové, domácí Veselí určitě vyžije možnosti nastoupit s několika děvčaty z nejvyšší soutěže žen. Na pořadu bude také utkání soupeřů z konce tabulky, Ostrava-Zábřeh přivítá soupeře z Vysočiny a pokusí se zabodovat v utkání, ve kterém může nastoupit se všemi svými hráčkami. Naše děvčata budou hrát předposlední utkání podzimní části až v neděli v podvečer ve sportovní hale v Polance n. Odrou proti zatím s nulou na kontě hrajícím HC Hlučín. Slezské házenkářky mají trochu problémy s přípravou, svá utkání hrávají v hale v Polance, kam zajíždějí prakticky jen k utkáním, připravují se v málo vyhovujících prostorách, nevhodných pro házenou. Přesto zde už ale vyrostla řada kvalitních hráček, které své další uplatnění hledají v ostravském klubu Sokol Poruba. Nejdál to zatím dotáhla Eliška Desortová, která hraje v Porubě nejen v družstvu starších dorostenek, ale i v nejvyšší soutěži žen (MOL liga) Družstvo Hlučína je složeno cca ze šesti hráček klubu a zbytek tj. zhruba dalších šest děvčat je kmenově příslušno do1.SC Bohumin, kde hraje ve 2. lize mladších dorostenek. Nejlepšími střelkyněmi jsou Kovalová (38) a Pazourková (18).

Rozpis utkání 9. kola starších dorostenek – východ:
Sobota 18.11. v 13:00 hod.: Tatran Bohunice – Sokol Poruba
Neděle 19.11. v 13:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – HK Ivančice
Neděle 19.11. v 16:00 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – Sokol Velké Meziříčí
Neděle 19.11. v 17:00 hod.: HC Hlučín – DHK ZORA Olomouc
Volný los mají: HC Zlín a Jiskra Otrokovice

Mladší dorostenky:
V předchozím kole nejvyšší soutěže mladších dorostenek se částečně vyjasnila situace na čele tabulky, vedoucí celek si poradil s jedním z favoritů HC Zlín a pražská Slavia po dvou utkáních na Moravě (dohrávka v Olomouci a zápas 8.kola v Otrokovicích), se stále s čistým kontem dotáhla na dostřel Jihočeského lídra. Úplně se vyjasní až v posledních dvou kolech, kdy se budou hrát utkání J. Hradec – Slavia a Slavia-HC Zlín. Bohužel se začíná také vyjasňovat na konci tabulky, kde poslednímu místu vévodí Ivančice a naše družstvo, obě jsou vážně ohrožena udržením se v soutěži. Před týdnem se naše děvčata snažila uhrát výhru doma nad Plzní, dařilo se jim držet krok pouze v prvním poločase, druhý už ovládly Západočešky, navíc další z adeptů sestupu HC Praha Háje uhrál bod v pražském derby ve Vršovicích. Velkým problémem našeho celku je to, že se dlouhodobě zranila dosud nejlepší střelkyně družstva Claudia Roupcová, která zatím v lize hrála s průměrem deset vstřelených branek na zápas, a to je znát.

V devátém kole pojedou naše děvčata do Prahy, kde se utkají s družstvem HC Háje, které je v tabulce o bod před našimi hráčkami a dá se tedy očekávat velký boj. Naše děvčata musí zabojovat a výsledek se jistě dostaví i s handicapem neúčasti Claudie. Holkám v posledních utkáních trochu chyběla v některých fázích ztráta koncentrace a z toho pramenil až neúměrně vysoký počet technických chyb, z čehož jsme zase zaznamenali „lehké branky“ v sít našich brankařek. V dalších utkáních se dají očekávat výhry favoritů, ve Zlíně budou hrát Vršovice, Slavia bude hrát proti posledním Ivančicím. Otevřené utkání se dá očekávat v Plzni, kam přijedou děvčata Baníku Most, tady půjde o souboj sousedů v tabulce.

Rozpis utkání 9. kola 1.ligy mladších dorostenek:
Pátek 17.11. v 14:00 hod.: HC Zlín – Sokol Vršovice
Sobota 18.11. v 14:00 hod.: DHC Plzeň – DHK Baník Most
Sobota 18.11. v 15:30 hod.: HC Praha Háje – DHK ZORA Olomouc
Neděle 19.11. v 15:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Ivančice
Volný los mají družstva – Házená Jindř. Hradec a Jiskra Otrokovice

Václav Dobeš