Mladší dorostenky odehrály utkání netradičně ve čtvrtek

DHK Zora Olomouc – DHC Slavie Praha 28:38 (13:23)

Sestava a branky:
Sestava – Křenková M., Fišerová D. – Miklíková K. 1, Vykoukalová E., Palátová T. 3, Vondrková M. 2, Maráčková M., Brázdilová E., Foretová M. 5/3., Grofková M. 8/4, Hejlová Š., Paličková V. 3, Kubálková K. 5, Kristková V. 1/1

Ve čtvrtek 9.11. jsme odehráli odložené utkání s týmem Slavie Praha. Jelikož jsme se s děvčaty z Prahy utkali už v přípravě, věděli jsme, že se jedná o nejlepší tým této kategorie. U tohoto týmu jsou již vidět prvky moderní házené, jako je pohyb spojek po oblouku, organizovaný přechod do útoku, využití skutečně celé šíře hřiště a v neposlední řadě individuálních činnostech hráček. Naše družstvo nastoupilo bez Claudie Roupcové, která je pro tým velice důležitá a to jak v útočné, tak obranné fázi. Od úvodního hvizdu mělo družstvo Slávie výraznou převahu. Především v útočné fázi jsme byli v celku bezradní, kdy jsme si nedokázali poradit se soupeřovou obranou a zakončovali jsme z nepřipravených pozic, které soupeř trestal jednoduchými brankami z rychlého protiútoku. Zatím je to z naší strany stejná písnička o nabíhání do soupeře, aniž by se musel někam pohnout. Do poločasu naše ztráta narostla až na 10 branek. Ve druhém poločase soupeř prostřídal a hra se vyrovnala, čemuž odpovídá i skóre.

Holky zaslouží pochvalu za to, že se snažily a bojovaly. Jednotlivě je potřeba zmínit Magdu Foretovou, která nevypustí žádný souboj, ale je potřeba zapracovat na házenkářských činnostech. Své si odvedla jak v obraně, tak v útoku Klára Kubálková a Míša Vondrková na obraně. Terka Palátová střídá lepší okamžiky s horšími, hlavně na obraně. Markéta Grofková zatížila konto soupeře sice nejvíce zásahy, ale na obraně od ní očekáváme daleko více! Holkám neustále opakujeme, že pro tým je důležité, aby hráčka byla komplexní jak v útoku, tak v obraně a výkon se nehodnotí podle počtu zásahů.

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.