Hanačky duel rozhodly až ve druhém poločase

DHK ZORA Olomouc – Sokol Ostrava-Zábřeh  30:23 (12:12)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 9:9, 11:9, 12:10, 12:12 – 15:11, 18:14, 21:17, 22:19, 25:20, 26:22, 29:22, 30:23.

Rozhodčí:  Kräuter, Ochmann              30 diváků                  7 m hody: 9/7 – 4/4                         vyloučení: 1 – 6

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Hašlarová, Švábová – Gazdíková 1 , Pšenicová 2, Veselá, Protivánková 4, Molíková 1, Kristková, Glogarová 2/1, Juřičková, Konvičná 1, Dobrovská 1, Rožková 9/6, Krůpová 9.

Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř

 Sokol Ostrava-Zábřeh: Seifriedová, Glembková – Kneislová 3, Zmydlochová 1, Pietrová 1, Martináková 9/2, Králová 4, Fihnalová 4/1, Dvořákvá 1.

Trenér: Tomáš  BÁRTA

Své sedmé utkání podzimní části soutěže sehrály starší dorostenky Zory v sobotu, kdy nastoupily proti mladému celku Sokola Ostrava-Zábřeh. Hned v úvodu je potřeba říci, že utkání se domácím nepodařilo tak jak samy očekávaly, soupeřky totiž zatím  nepatří k absolutní špičce ve starších dorostenkách naopak v dosud sehraných šesti utkáních získaly pouze dva body za výhru nad Hlučínem. Trenér Tomáš Bárta má k dispozici skupinu děvčat ročníku narození 2000 až  2002 a s nimi hraje podle potřeby a možností obě soutěže, 1.ligu starších a druhou ligu mladších dorostenek. Tentokrát se termíny obou utkání sešly, do Olomouce přijela jedna část, z toho čtyři, které jsou ročník 2000  a do nedalekých Žeravic odjela druhá část družstva. Přesto ale se v Olomouci přestavila část děvčat, která ukázala hodně talentu, bojovnosti ale i rukopis trenéra.

První poločas utkání se hrála vyrovnaná partie, zpočátku si vytvořily domácí hráčky mírný náskok (3:1), po vyrovnání v osmé minutě na 3:3 pokračovalo utkání stylem, že se obě družstva pravidelně střídala ve vstřelení branky, takže vždy vedly o branku domácí a soupeř vyrovnával, až do 23. minuty, kdy byl opět dvoubrankový rozdíl, který však hostující tým do poločasu srovnal. Po změně stran se podařil domácím mírný trhák, kdy odskočily na tříbrankové vedení, a další dlouhé minuty se opakoval scénář z první poloviny, kdy se oba soupeři pravidelně střídali ve vstřelených brankách až do stavu 22:19, kdy domácí odskočily na 25:19 a do konce utkání navýšily rozdíl na konečných sedm branek.

Domácí družstvo nastoupilo do utkání cíleně bez své brankařské jedničky Poláškové, Kristýně Hašlarové se však v brance ze začátku utkání nedařilo tak, jak si sama představovala a jak chytala v přípravě. V prvních 15 minutách zaznamenala tři úspěšné zákrky, ale připsala si šest obdržených branek, převážně z prostoru křídel. Do branky nastoupila tedy Barbora Švábová, která si do poločasu připsala osm úspšěšných zákroků při osmi obdržených brankách. Druhý poločas už byl poněkud úspěšnější (11 zákroků), což se také projevilo na nárustu skóre ve prospěch domácího týmu. Z hráček v poli se opět vůbec nedařilo křídlům, která si připsala jen po jediné vstřelené brance, naopak produktivní byly hráčky na pivotu, zejména Protivánková, která odehrála jen necelých třicet minut a zaznamenala čtyři branky, zejména po přihrávkách od Dobrovské. Prapor družstva držely ale zejména děvčata hrající na spojkách, Bětka Krůpová vstřelila devět branek z toho šest ze střední vzdálenosti, Julie Rožková se trefila ze hry třikrát a byla úspěšnou exekutorkou šesti sedmiček, jednu ji však hostující brankařka chytila Katka Pšenicová zaznamenala dvě branky, z toho jednu z brejku, což na časový prostor, který ke hře dostává by mohlo být číslo poněkud vyšší. Větší časový prostor dostala Glogarová, musí ale hrát podstatně sebevědoměji, preferuje totiž přihrávku před vlastním zakončením .

U družstva hostí se nejvíc dařilo těm nejzkušenějším, především Kláře Martinákové, Dohnalové a Králové. Trochu zklamáním byla hra nejzkušenější Markéty Zmydlochové, nevíme však netrp-li nějakým zdravotním problémem..

 

Autor článku: Václav Dobeš

Foto: Tomáš Molík