Poslední čistá nula smazána – Slavia ji nechala na Zemplíně

Osmé kolo MOL ligy bylo hráno ve znamení zápasu „úřadujícího lídra“ – Iuventy Michalovce a „nastupujícího lídra“, kterým by se mělo stát družstvo pražské Slavie, alespoň soudě podle dosavadního vývoje soutěže, kde Slavia byla po sedmi odehraných kolech zatím bez ztráty jediného bodu, na vedení v soutěži to však zatím stejně nestačilo, pro nerovnoměrný počet odehraných zápasů v MOL lize. Diváci na Zemplíně viděli utkání vysoké sportovní úrovně, řadu výsledkových zvratů, když Iuventa v prvním poločase vedla už čtyřbrankovým náskokem, na začátku druhého poločasu se do vedení 18:21 dostala zase Slavia a konečný výsledek dostalo utkání až v posledních pěti minutách, kdy Michalovce získaly v domácím prostředí mírný náskok a konečné vítězství 33: 28.

Zbývající utkání osmého kola skončila podle očekávání, ve slovenském derby Šaľa –Prešov, padl rekordně nízký počet branek, v českém souboji zase český mistr Baník Most hrál v Písku podle slov komentátora Jiřího Zerzáně trochu unaveným dojmem, naopak Jihočešky hrály na hranici svých současných možností a výsledkem byla přijatelná porážka. Druhé ryze české utkání vidělo na rozdíl od slovenského duelu vysoký příděl branek v síti domácího týmu od s chutí hrající Poruby. V dalších dvou utkáních se střetli čeští a slovenští soupeři, Veselanky vyhrály své třetí utkání v řadě doma a nad nováčkem z Bánovců zvítězily desetibrankovým rozdílem. Naopak pod trenčínským hradem se hrálo dramatické utkání až do konce, domácím se v závěru podařilo dotáhnout se na soupeřky (29:30) ten poslední krůček k zisku bodů už ale nezvládly.

V následujícím kole o víkendu uvidíme pouze 5 zápasů, když utkání Prešov – Hodonín sehráli oba soupeři hned v prvním kole, když nováček z Hodonína spojil svůj zájezd na východ republiky k odehrání zápasů v Michalovcích a v Prešově, domácí tam vyhrály 30:23. Víkendové zápasy začne páteční zápas v Ostravě, kde domácí Sokol Poruba stále marně bojuje o své první domácí vítězství. Sokolky hrály v domácím prostředí třikrát, prohrály zde se Slavií a Prešovem a jediný bod získaly zatím s českým mistrem Baníkem Most. Zajímavé utkání se očekává ve Zlíně, kam přijedou Jihočešky z Písku. Domácí hrály doma zatím třikrát, oba nováčky Hodonín a Bánovce porazily, podlehly však Porubě. Naopak Jihočešky, sice zatím moc bodů nemají, vyhrály zatím jen v Bánovcích a doma získaly bod ze souboje s Veselím, ale zatím se v dalších zápasech ukazují v dobrém světle, chybí jen ta třešnička na dortu v podobě zisku bodů s některým z favoritů a věří, že by to mohlo vyjít právě ve Zlíně. Domácí si však jsou vědomy co by taková ztráta mohla pro jejich mladý tým znamenat a určitě budou chtít naplno bodovat. Černí andělé jsou zatím doma stoprocentní, vyhráli všechna tři svá utkání, do karet jim tentokrát hraje i soupeř z Veselí, který naopak na hřištích soupeřů letos ještě nevyhrál, jediný bod získal v Písku. Ve střetnutí v Bánovcích, kam přijede Iuventa se další překvapení a ztráta bodů favorita neočekává, naopak slovenský mistr bude hrát na zvýšení svého sebevědomí.

K pozvánce na poslední utkání jsme si nechali domácí družstvo Zory Olomouc, které mělo v minulém kole volný los a čeká jej důležité a těžké utkání proti dalšímu ze slovenských velikánů – Duslo Šaľa, navíc se soupeřem, se kterým sehrálo v přípravě před sezonou dva turnaje a oba soupeři se tedy velmi dobře znají. Navíc Duslo je pro Hanačky podobný soupeř jako Iuventa, v předchozích utkáních sice naše družstvo v utkáních hraných v Šaĺe ještě nezískalo ani bod, ale naopak v utkáních hraných v Olomouci je zatím bilance vyrovnaná, z 15 vzájemných zápasů jsme osmkrát vyhráli a sedmkrát byl úspěšnější náš slovenský soupeř, poměr branek je až skoro neuvěřitelný 379:379. Naposledy bylo naše družstvo v mistrovském utkání doma úspěšné před dvěma roky, kdy jsme vyhráli 22:21. Plyne z toho jeden zajímavý závěr, v utkání se dá očekávat úporný boj na ostří nože, žádný ze soupeřů nemá nic jisté, o výsledku může rozhodnout momentální forma, ale vyloučit se nedá ani kus štěstí a tomu musejí jít naše děvčata vstříc. Soupeř přijede jistě nabitý se všemi svými esy, trojicí výborných brankařek, druhou nejúspěšnější střelkyní MOL ligy Lívií Klučkovou, ostrými spojkami Bujnochovou, Ráckovou, Vargovou ale také mladými Némethovou, Škoricovou a dalšími.

Rozpis 9. kola MOL LIGY:
Pátek 03.11. v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – HK AS Trenčín
Sobota 04.11. v 17:00 hod.: HC Zlín – TJ Sokol Písek
Sobota 04.11. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa
Sobota 04.11. v 18:00 hod.: DHK Baník Most – SHK Vesel n. Mor.
Sobota 04.11. v 18:00 hod.: HK Sokol Bánovce n.Bebr. – Iuventa Michalovce
Předhráno: ŠŠK Prešov HK Hodonín 30:23
Volný los má družstvo DHC Slavia Praha

Autor: Václav Dobeš