Český pohár žen už zná čtvrtfinálové dvojice

Žádné překvapení se nezrodilo z osmifinálových zápasů Českého poháru žen, ve kterém nastoupila osmička týmů z nejvyšší soutěže (MOL ligy) proti ženským družstvům převážně druholigových, protože pouze tři byly z devítky prvoligových týmů, které se probojovaly do osmifinále. Účastníky čtvrtfinálových bojů se stala kompletní interligová osmička. Dalším pokračováním této druhé nejprestižnější házenkářské soutěže žen, bude čtvrtfinále, které bude sehráno 16. prosince a pokračovat bude 28. – 29. 12. 2017 Final Four.

Los čtvrtfinále nebyl skoro už tradičně k našemu družstvu příliš milosrdný, když mu přisoudil dvojnásobného finalistu posledních dvou ročníků a jeho vítěze z minulého roku celek Sokola Poruba. Na to, že se pravidelně v posledních kolech střetáváme s porubskými Sokolkami jsme si už jaksi zvykli. Vždy to však bylo tak, že se ve čtvrtfinále nasadila papírově slabší družstva jako domácí a k nim se „přilosovávaly“ celky tabulkově lépe postavené. Letos se ale toto pravidlo, nevíme z jakého důvodu, nerespektuje a jako domácí jsou tak nasazeny např. Baník Most proti Zlínu, nebo Veselí proti Hodonínu, pomineme-li, že olomoucké družstvo je momentálně lépe postavené než Poruba.

Podíváme-li se na předchozí ročníky, naše družstvo v minulém ročníku vypadlo už v osmifinále, když podlehlo v Hodoníně družstvu tehdy ještě prvoligového HK Hodonín. V ročníku 2015/16 jsme podlehli ve čtvrtfinále Porubě doma 19:25, v ročníku 2014/15 jsme byli opět ve čtvrtfinále v utkání Zora – Poruba, ale byli jsme úspěšnější, když jsme Porubu vyřadili po střelbě 7 m hodů 39:38 a v dalším ročníku 2013/14 jsme se dostali ze čtvrtfinále po výhře v Písku a v semifinále jsme narazili jak jinak opět na Porubu a podlehli doma 22:26. Tolik pár postřehů z minulých ročníků a „nevyzpytatelnosti“ losu.

Los čtvrtfinále Českého poháru:
Pátek 15. 12. 2017 v 18:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – HK Hodonín
16. 12. 2017 Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc
16. 12. 2017 DHK Baník Most – HC Zlín
16. 12. 2017 Sokol Písek – DHC Slavia Praha

Autor: Václav Dobeš