Pokračuje nadstavba a začíná play-off      

O víkendu jsme se po krátkém přerušení, kdy jsme sledovali ženskou reprezentaci při pokusu se kvalifikovat na olympijské hry, vrátili k pokračování a dokončení mistrovských soutěží. Před pár týdny jsme bohužel neuspěli v souboji se Sokolem Písek o postup do českého play-off a museli jsme vzít za vděk poprat se v nadstavbě ve skupině o 5. až 8. místo mezi českými týmy.

Musíme přiznat, že se nám vstup do play-out vůbec nepovedl. Hned v úvodu si na nás „smlsly“ druhé Sokolky z MOL ligy, ty, které jsme v základní části soutěže dvakrát porazili, tedy Sokolky z Poruby. První nápor jsme ještě jakžtakž ustáli, drželi jsme krok s ambiciózními Sokolkami až do stavu 25:25, kdy jsme poprvé neproměnili sedmičku. Následně přišla „černá pětiminutovka“, kdy se našemu týmu nedařilo vůbec nic a soupeři vyšlo všechno, na co si jen pomyslel.

Ve druhém zápase prvního kola play-out, kde se v Plzni střetla DHC Plzeň s družstvem Zlína, se většinu času lépe dařilo hostujícímu Zlínu. Ještě čtyři minuty před koncem byl stav 28:28, ale pak se dvakrát trefila desetigólová střelkyně Schreibmeierová a ze zisku bodů se radovaly domácí hráčky. Play-out bude pokračovat v sobotu 27. 4. v Olomouci, kam přijedou vítězky z Plzně, a v neděli 28. 4. se Sokol Poruba doma střetne s HC Zlín.

Své tažení zahájí o víkendu obě semifinálové dvojice českého play-off. V sobotu nastoupí v 16:00 hod. k prvnímu semifinále v Písku číslo „4“ play-off Sokol Písek, který bude spoléhat na nejlepší střelkyni základní části Ivetu Korešovou, proti číslu „1“, kterým je český vítěz a bronzový tým MOL ligy Baník Most. V neděli pak nastoupí v Edenu od 16:45 hod. pátý tým základní části DHC Slavia Praha jako play-offové číslo „3“ proti číslu „2“, kterým je tým Házená Kynžvart, který v dlouhodobé části MOL ligy obsadil čtvrtou pozici. Týden nato se obě dvojice střetnou znovu. Od 16 hodin nastoupí v Chebu družstvo Házená Kynžvart proti DHC Slavia Praha a v 18 hodin vyzve doma Baník Most Sokol Písek.

Pro zajímavost ještě uvádíme postup v českém play-off:    

Semifinále se hrají systémem na dva zápasy – jeden doma, jeden venku. Do finále postoupí tým s lepším celkovým skóre z obou zápasů. V případě stejného skóre pak postupuje tým, který vstřelil na soupeřově hřišti více gólů. Finále a souboj o bronz se hrají stejným způsobem.

 

Na Slovensku se hraje pouze nadstavba tří týmů: Iuventa Michalovce, HC DAC Dunajská Streda a HK Slovan Duslo Šaľa. Hraje se systémem každý s každým doma i venku – celkem tedy každý tým odehraje čtyři utkání.

  1. DAC Dunajská Streda – Slovan Duslo Šaľa 28. 4. 2024 v 14:30 hod.
  2. Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda 4./5. 5. 2024
  3. Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 8. 5. 2024
  4. Slovan Duslo Šaľa – DAC Dunajská Streda 11./12. 5. 2024
  5. DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce 15. 5. 2024
  6. Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 18./19. 5. 2024

 

Autor textu: Václav DOBEŠ

Autorka foto: DHK ZORA – Klára Sovová