Starší dorostenky doma porazily Písek

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 35:26 (19:10)

Sestava a branky: Fadrná, Štrublová – Pazderová 1, Žůrková 5/4, Vánská, Florianová 4, Rodeková 3, Horutová 6, Smetková 3, Krajčová L. 2, Marešová 1, Krapková 3, Krajčová M. 4, Knedlová 2, Topalovič 1

Trenéři: Libor Malínek, Veronika Hejtmánková

V sobotu 20.4. nastoupily starší dorostenky k předposlednímu domácímu utkání sezony. Soupeřem jim byl Sokol Písek, který v soutěži okupuje druhou příčku. Holky hrály po delší době v téměř plné sestavě, když se k týmu po zranění vrátily Áďa Smetková a Natka Rodeková. Prvních pár minut zápasu bylo vyrovnaných, v osmé minutě vedl soupeř 4:3. Poté však následovalo šest gólů našich holek, díky kterým se jim podařilo soupeři odskočit na rozdíl pěti branek. Ten v druhé polovině prvního poločasu ještě navýšily, a tak si už po 30 minutách zajistily vedení o devět gólů. Druhý poločas začaly lépe soupeřky, když třemi zásahy v řadě snížily náskok na šest gólů. Na těsnější rozdíl se však po zbytek zápasu již nedostaly. Holky hrály soustředěně, nenechaly soupeřky zápas zdramatizovat a došly si pro cenné a zasloužené vítězství.

Celý tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon, zejména pak v prvním poločase. Dobře fungovala obrana a i holky v bráně tým svými zákroky podržely. Dařila se i druhá vlna a holkám se povedlo nasázet soupeři několik rychlých gólů.

Sobotním vítězstvím si tak holky udržely šesté místo v tabulce. Pátý Baník Most už sice nemohou ohrozit, ale Jindřichův Hradec na sedmém místě ztrácí na náš tým pouhý bod, a tak je stále o co hrát.

Holkám zbývají do konce sezony už jen dvě utkání. Tuto sobotu jedou do Bohumína a závěrečné utkání soutěže odehrají o týden později v sobotu 4.5. ve 12 hodin v domácí hale. Zapište si tak toto datum do kalendáře a přijďte holky v posledním zápase podpořit!