Po vyrovnané čtvrthodince až do konce se hrála exhibice Hanaček

HK Hodonín – DHK ZORA Olomouc  20:38 (11:17)

Průběh utkání: 0:1, 2:3, 4:3, 4:6, 6:6, 7:10, 9:12, 9:16, 11:17 – 11:19, 13:20, 13:24, 15:25,  16:28, 16:30, 18:30, 18:35, 19:37, 20:38.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla, 170 diváků, 7m hod: 2/1 – 2/1, vyloučení: 3 – 2

Sestavy a branky:
HK Hodonín: Nejezchlebová Poláchová, Tóthová 4, Smetková 1, Jadamíková 1, Jastrabová, Gärtnerová, Pospíšilová, Kalinová 2, Patrnčiaková 7/1, Krejčíková 2, Nováková,  Zichová, Višňovská 3, Vavroušková, Budayová.
Trenér: René KUMPÁN

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 2, Růžičková 4, Kapsová 1, Jansová 5/1, Sovová 2, Kašpárková 1, Salčáková 8, V. Fryčáková 1, Krajčovičová, Severová 1, Kubáčková 2, Salašová, Gajdošíková 4, Chlandová 2,  T. Fryčáková 5.
Trenér: Jan HEGAR

Začátek utkání v Hodoníně se hrál v prvních minutách snad ještě v podvědomí více než rok starého, nepovedeného zápasu Českého poháru kdy, zde Hanačky vypadly v souboji o postup do čtvrtfinále domácímu, tehdy ještě prvoligovému týmu 28:24. První čtvrthodina tedy byla vyrovnaným soubojem, oba týmy se střídaly ve vedení a teprve od stavu 6:6 se podařilo našim holkám odskočit na tříbrankový rozdíl 7:10 a své vedení začaly neustále navyšovat, do poločasu už bylo vedení Hanaček šestibrankové. Brankový rozdíl se díky rychlé a nápadité hře našich děvčat i po změně stran navyšoval, brzy už vedly rozdílem 10 branek 15:25 a jejich hra se změnila v jednostrannou exhibici, které nedokázaly plně čelit jak domácí zkušené hráčky v čele s Annamarií Patrnčiakovou a Betkou Tóthovou, tak ani mladé talenty Nikola Kalinová, Valerie Smetková, nebo Simona Višňovská a další.

Výkon týmu zhodnotil trenér Jan Hegar:

Pokud jde o výkon vítězného celku, děvčata předvedla výborný kolektivní  výkon ve všech herních činnostech. Vyrovnaných bylo prvních 15 minut a od té doby si začaly budovat náskok v plném tempu až do konce utkání. Výborný výkon v obranném systému 0:6 podpořený kvalitním výkonem obou brankářek. Dařil se nám konečně také rychlý útok v první i druhé vlně. Na tyto činnosti jsme zaměřovali v poslední době přípravu a tak máme radost, že se tato příprava odzrcadlila také ve výkonu v utkání. Ve hře v postupném útoku jsme produkovali prvních 15 minut chyby, které soupeř využíval k rychlým kontrům na které má soupeř správné typy, především ve hře Patrnčiakové.  Po zpřesnění kombinační hry ve druhé půli už rychlých útoků soupeře ubylo na minimum. Celkově jsme rádi za výborný výkon celého týmu. Osmi brankami se blýskla Salčáková a výborný výkon a základ obranné činnosti předvedly spolu Jansová a Severová. Tento výkon se blížil představám,  jakým způsobem se chceme prezentovat a budeme se snažit dále podobné výkony opakovat.

Autor článku: Václav Dobeš
Fotografie: Pavel Vavroušek