Jen průměrný výkon stačil Hanačkám na plný bodový zisk

Sokol Velké Meziříčí – DHK ZORA Olomouc 19:27 (8:14)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:7, 4:9, 5:10, 6:13, 8:14 – 10:14, 10:16, 11:19, 12:20, 15:21, 16:23, 17:25, 19:25, 19:27.
Rozhodčí: Šlezingr, Špunar                 12 diváků                  7m hody: 2/2 – 3/2                      vyloučení: 1 – 1.

Sestavy a branky:
Sokol Velké Meziříčí: Blažková, Šabacká – Špinarová 1, Kuřátková, Pospíšilová 3, Boravcová 1, Rymešová 6, Cahová 3, Pácalová 5/2.
Trenér: Ing. Vincenc ZÁVIŠKA

DHK ZORA Olomouc: Hašlarová, Fišerová – Gazdíková 2, Pšenicová  4, Veselá 1, Protivánková, Molíková 6, Roupcová 3, Kristková, Glogarová 2, Juříčková, Konvičná 2, Dobrovská 4/2, Rožková 3.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

          Zahajovací utkání jarní odvetné části soutěže starších dorostenek házené, sehrály  Hanačky na Vysočině a to podle rozpisu soutěže se soupeřem se kterým na podzim končily, když hrály v Olomouci a v domácím prostředí se svým soupeřem bez problémů vyhrály. Stejný, nebo podobný scénář se očekával i v odvetě v sobotu ve Vel. Meziříčí, protože se zásadně nezměnilo ani složení obou družstev. Na příklad u domácích se místo Šmídové objevily na hřišti dvě mladé Kuřátková  a  Berkovcová, obě roč. 2003. Také naše družstvo nastoupilo v podstatě ve stejném složení jen s minimálními změnami.

           Hned od prvních minut se hrála vyrovnaná partie po osmi minutách byl stav vyrovnaný 2:2, po té si naše holky vytvořily tříbrankový náskok, který si s malými změnami udržovaly do poslední desetiminutovky prvního poločasu, kdy došlo k navýšení na rozdíl šesti branek, který byl zase průvodním rozdílem až do konce poločasu, který nakonec šestibrankovým rozdílem skončil. Také po změně stran si naše družstvo stále navyšovalo své vedení, v 10. minutě vedlo 11:19, za dalších deset minut byl stav 16:23 a podobným výsledkem, tedy osmibrankovým rozdílem skončilo i celé utkání.

           Po celý zápas však bylo zjevné, že některé Olomoucké hráčky nejsou v nejlepší pohodě, vyrobily několik zbytečných technických chyb, nedařilo se jim při zakončování útočných akcí, které byly patrně hlavním kriteriem celkového herního výkonu v zápase, zkrátka bylo to z jejich pohledu tzv. utkání „blbec“, kdy se nedaří vůbec nic, ale ani přístup některých z nich nebyl optimální. Zajímavé přitom bylo zejména to, že dobré utkání sehrály hlavně ty, kterým se ve stejném zápase dařilo i v utkání v Olomouci, což samozřejmě může být jen souhra náhod, ale za pozornost to stojí.  Zejména brankařka Hašlarová, jejich 25 úspěšných zákroků je vysoký nadstandard, na  spojce Pšenicová – v obou utkáních autorka 9 branek spolu s Molíkovou, která z křídla nastřílela v obou utkáních dokonce 10 branek, i když v zápise domácích zapisovatelek má zapsány ze šesti pouze čtyři zásahy. Pozitivně můžeme hodnotit v obou utkáních i Markétu Dobrovskou, která splnila své úkoly na rozehrávce a trefila se i střelecky. Dobrý dojem zanechala v sobotním utkání také mladičká Claudie Roupcová, která ve svém prvním zápase za starší dorostenky ve vymezeném čase více než 15 minut dokázala třikrát skórovat a to ještě stihla odsedět si dvouminutové vyloučení.

          U některých dalších hráček byl většinou jejich výkon zklamáním, některé předvedly dokonce asi svůj nejhorší výkon za dobu působení u družstva a bude potřeba se nad tím spolu s trenéry zamyslet a hlavně najít příčiny. To že házenou hrát umějí dokázaly už mnohokrát, je však nutné, aby jejich výkon měl určitou stabilitu a vysokou kvalitu, takže věřme, že to tak bude už příště.

Autor textu: Václav Dobeš
zdroj fotografie: Pavel Vavroušek