O víkendu začínají také mladší dorostenky

          Před týdnem zahájily své jarní odvety starší dorky, následující víkend se do hry zapojí už také jejich mladší kolegyně. V průběhu zimní přestávky, nebo lépe těsně před zahájením odvet se ze soutěže odhlásilo družstvo mladších dorostenek HK Ivančice, nejvyšší soutěž tak bude pokračovat pouze s devíti účastníky, když výsledky podzimních zápasů všech družstev byly zrušeny.

Mladší dorostenky

          Odstoupením ivančických mladších dorostenek se před pokračováním jarní části vyřešil první z otazníků, kdo po skončení soutěže mladší dorostenky v první lize pro příští ročník opustí. Podle postavení v tabulce jsou horkými adepty sestupu současné poslední čtveřice týmů, tedy Baník Most se dvěma body za dvě remízy, družstva obou pražských klubů – HC Háje a Sokol, Vršovice se čtyřmi body a pětibodové družstvo mladších dorostenek Olomouce. Osmibodové Otrokovice a devítibodová Plzeň už mají menší odstup, ale pořád ještě nemají vyhráno. Každopádně nás čeká hodně vyrovnané a zajímavé jaro. Trojice na čele tabulky – Slavia Praha, Jindř. Hradec a Zlín už budou mít asi jiné starosti – boj o medaile. Z uvedeného náznaku lze očekávat v každém případě boj o každý bodík, kdy každá ztráta může být doslova smrtící, každý nečekaný zisk naopak zvýší ambice každého  z družstev.

          Hned první kolo nabídne zajímavé zápasy, k boji o čelo pojede Jindř. Hradec do Plzně a první „záchranářský“ duel uvidí Praha kam přijedou děvčata z Mostu. Naše družstvo nastoupí v domácím prostředí proti favorizovaným Otrokovicím, když jim bude chtít oplatit podzimní porážku z Otrokovic, kde podlehly 31:21. Otrokovický klub hraje v podstatě s jedním hráčským kádrem obě soutěže, které kombinuje u obou družstev (mladší a starší dorky). Napočítali jsme celkem 11 hráček, které hrají jak soutěž mladších tak i starších a rozhodně tomu nebude jinak ani v neděli v Olomouci. Nejlepšími střelkyněmi v mladších dorostenkách jsou se 65 brankami Milada Stuchlíková třetí nejlepší střelkyně soutěže, Kateřina Šedivá s 28 a Kateřina Němečková s 19 bankami. Naše děvčata by do jarní premiéry měla nastoupit v plném počtu, nemohou však počítat s Bětkou Krůpovou, která jim pomohla v některých podzimních zápasech která se zotavuje po operaci.

Rozpis 12. kola 1.ligy mladších dorostenek:

Sobota 10.02.2018 v 12:30 hod.: Sokol Vršovice – DHK Baník Most

Sobota 10.02.2018 v 16:00 hod.: DHC Plzeň – Házená  Jindř. Hradec

Neděle 11.02.2018 v 16:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Jiskra Otrokovice

Volný los mají: DHC Slavia Praha, HC Zlín

 Starší dorostenky

          První kolo odvetných částí zápasů starších dorostenek začalo ve velkém stylu, trojice družstev začínajících v domácím prostředí svá utkání bez problému zvládla , jen v jediném neobhájil vítěz podzimního utkání svůj podzimní výsledek, když favorizovaný Zlín neponechal nic náhodě a oplatil družstvu Veselí  porážku rozdílem 15 branek. Nejvíc potíží se svým soupeřem měl nakonec náš tým, který sice bez problémů své utkání vyhrál, ovšem nepodal očekávaný výkon, když se zejména střelecky nedařilo některým oporám, které neproměnily  řadu vyložených šancí.

          Také ve druhém jarním kole uvidíme několik zajímavých duelů i když ve většině jsou favorité jasně dáni. V sobotním zápase slezského týmu HC Hlučín, který hraje svá utkání v Polance n Odrou, se  domácí hráčky střetnou s děvčaty HK Ivančice, které budou v roli favoritek, první nedělní střetnutí ve Veselí má favorita v domácím týmu, stejně jako v ostravském derby bude favoritem hostující Sokol Poruba navíc pokud nastoupí se všemi svými oporami hrajícími v družstvu žen, na příklad Desortovou a Mihačovou. Vyrovnané utkání lze očekávat ve večerním střetnutí v Olomouci, kde naše družstvo nastoupí proti silnému a nevyzpytatelnému soupeři který však bude mít za sebou neméně z 80 % utkání proti domácím mladším dorostenkám. Je také otázka v sestavě objeví také nezářivější opora Valerie Smetková hostující z Hodonína, jejichž družstvo žen ale hraje ve stejnou dobu zápas MOL ligy žen v Praze se Slavií, takže uvidíme. O sestavě dorostenek jsme hovořili v souvislosti s mladšími, oporami jsou stejné hráčky jmenované v předchozím odstavci, navíc snad ještě Vičánková a Slováčková, roč. 2000, které už s mladšími hrát věkově nemohou. Naše družstvo nastoupí po nevydařeném výkonu v sobotu  na Vysočině s jediným přáním, aby všechny hráčky předvedly takový  výkon, za který by se nemusely stydět a který by zaručoval svou kvalitou i potřebný bodový zisk a pohlednou házenou.

Rozpis 12. kola 1.ligy starších dorostenek:

Sobota 10.02.2018 v 16:00 hod.: HC Hlučín – HK Ivančice

Neděle 11.02.2018 v 13:00 hod.: SHK Veselí n Mor. – Tatran Bohunice

Neděle 11.02.2018 v 15:45 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – DHC Sokol Poruba

Neděle 11.02.2018 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Jiskra Otrokovice  

Volný los mají družstva: HC Zlín a Sokol Vel.Meziříčí

 

Autor textu: Václav Dobeš