Po porážce od Iuventy pokračuje spanilá jízda Hanaček i po pauze

DHK ZORA Olomouc – HK HODONÍN 25:23 (17:12)

Průběh utkání: 0:2, 2:4, 3:5, 8:5, 10:8, 11:11, 14:12, 17:12 – 17:16, 19:18, 20:20, 21:21, 23:23, 25:23

Rozhodčí: Králíček,  250  diváků        7 m hody: 3/2 – 2/2    vyloučení:  3 – 2

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládiková, Polášková – Závišková 9/1, Trumpešová 1, Jansová 5, Sovová, Protivánková, Kašpárková 2, Salčáková, Krajčovičová 1, Gajdošíková 1, Krůpová, Patrnčiaková 5/1, T. Fryčáková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

HK HODONÍN: Blažková, Zichová – Poláchová 3, D. Tomašechová, Begalová, Jadamíková, Gärtnerová 2, L. Tomašechová, Pospíšilová 3, Kalinová 8/2, Cholevová 6, Krajčíková, Nováková, Zichová, Višňovská, Vavroušková 1.

Trenér: Tomáš BÁRTA

ZASLECHLI JSME NA TISKOVCE:

Libor Malínek, trenér ZORA Olomouc: „Zápas jsme si samozřejmě představovali trošku jinak. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát. Věděli jsme že Hodonín bude chtít napravit prohru se Zlínem a chystali jsme se na to celý týden. Věděli jsme, že všechny tři spojky jsou nebezpečné a i jejich střelba z dálky. V druhé půlce jsme to neuhlídali. Měli jsme špatný úvod v zápase a pak jsme se dostali do utkání. Pomohli nám tam rychlé útoky ale dostávali jsme laciné góly. I tak jsme v první půlce na konci vedli o pět branek. To, co jsme si řekli, ať už před zápasem i v polovině, dneska moc nefungovalo. V druhém poločase to byla po deseti minutách najednou remíza a začali jsme se bát o výsledek. Věděli jsme, že když dáme šanci Hodonínu, tak bude kousat a bude hodně nebezpečný a to se taky projevilo. Dnes s výkonem nejsem spokojen, možná jen s hrou Záviškové.“

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: „Gratuluji k vítězství soupeři. My jsme tak jako každý zápas šli do utkání s tím, že chceme získat dva body, které po zápase ze Zlína měly být naší nápravou. Nepovedla se nám druhá polovina prvního poločasu. Manko pěti gólu jsme stahovali ve druhém poločase zlepšenou obranou a hrou, která nás dotáhla až na remízový stav. Po celý zápas nás trápily technické chyby, které z mého pohledu zapříčinily naši prohru. To jsou věci, na kterých dlouhodobě pracujeme a potřebujeme je zlepšit. Nicméně podle mého pohledu oba týmy dnes na sebe byly připravené a myslím si, že se hlídaly navzájem. Pro nás to bylo velmi těžké utkání, kdy v závěru jsme, myslím, mohli utkání dotáhnout do remízového stavu, nicméně ho ovlivnily naše technické chyby.“

               Vyrovnané a bojovné interligové utkání mohli v sobotu sledovat příznivce v hale Zory v Olomouci. Domácím se do hry vrátilo několik hráček, které řadu týdny bylo mimo hru a citelně svým spoluhráčkám scházely. Na hřišti se objevily Tereza Fryčáková, Tatiana Gajdošíková, obě hráčky základní sestavy a také mladá teenagerka Bětka Krůpová. Trenéři si mohli dovolit více herních variací a prostřídání během hry, nicméně, ale vývoj hry stál i tak hlavně na osvědčené sestavě minulých týdnů, zejména střelecké fazoně Ivy Záviškové, které se střelecká forma až obdivuhodně  drží a už se vyšplhala spolu s kolegyní v družstvu Patrnčiakovou na dohled do první desítky nejlepších střelkyň soutěže. V pohodě se v sobotu předvedla také Nikola Jansová jejíž pět branek bylo výborným vkladem do utkáni.  Soupeř totiž stavěl také  na střelecké potenci svých kanonýrek,  jedenadvacetileté Nikoly Kalinové a ještě o tři roky mladší dorostence Charlotě Cholevové.

               Vývoj utkání držely v ruce s výjimkou prvních osmi minut domácí hráčky, které po deseti minutách hry poprvé srovnaly a až na několik krátkých chvil  už nespustily soupeřky až na výjimky do kloudného vedení. Poprvé hostky zahrozily v závěru prvního poločasu kdy zásluhou Pospíšilové srovnaly na 11:11, závěr poločasu však už  zase patřil domácím, které ho vyhrály 17:12. Po změně stran se do hry první dostaly znovu opět Jihomoravanky, které především střelbě Cholevové snížily na kontaktní rozdíl, vyrovnání však soupeřky dosáhly až po sedmičce a dvou přesných zásazích Kalinové. Závěr utkání však připravil znovu velké drama. Ještě tři minuty před koncem hosté naposledy srovnaly  stav na 23:23. Po Time Teamu outu domácích se podařilo Záviškové ze střední vzdálenosti prostřelit dělovkou brankařku Zichovou, domácí už však další pokusy hostujícího celku na vyrovnání odvrátily, když jednou byla úspěšná Lucka Rašková po tyčce branky domácích a závěrečném Time team outu devět sec. před koncem završila Nikola Jansová výsledek brankou v poslední sekundě utkání.

               Velmi dobrý spolehlivý výkon podala v celém utkání brankařka Lucka Rašková (14 přesných zásahů), proti deseti obou hodonínských brankařek. Z našich střelkyň byla jednoznačně nejúspěšnější Iva Závišková o niž jsme už psali v úvodu, stoprocentní úspěšnost střelby zaznamenala  také Nikola Jansová. Z družstva hostí byly nejúspěšnějšími hráčkami Kalinová a Cholevová.

Autor textu: Václav DOBEŠ