Starší dorky vyhrály pátý zápas v řadě

DHK ZORA Olomouc – SHK Veselí n. Mor. 34:18 (20: 7)

Průběh utkání: 6:0, 7:2, 9:3, 12:4, 15:5, 16:6, 19:7, 20:7 – 22:8, 25:10, 28:12, 31:13, 32:14, 33:16, 34:18.

Rozhodčí: Kubis, Staněk         60  diváků              7 m hody:  5/3 – 6/4              vyloučení: 3 – 1

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Poláčková, Habermannová – Maráčková 1, Kristková 3, Kuxová 7/1, Kubálková 1, Možíšová 3/1, Palátová 2, Krejzlíková 1, Foretová 5/1, Grofková 1, Hejlová 6, Krůpová 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

SHK Veselí n. Mor.: K.Šantavá – Pechalová, Zámečníková 2, Tomášková 4/2, Janoušková 2, Trachulcová 3, T. Šantavá 2/1, Matovičová 3/1, Bačíková 2.

Trenér: Stanislav DUFEK

      Už svůj pátý zápas v řadě vyhrály starší dorky Zory a drží se stále na dohled absolutní špičce, kde kraluje bez ztráty bodu pražská Slavia, před plzeňským DHC a hned za nimi je v těsném sledu trojice ZORA, Baník Most a Zlín. Také další pořadí v tabulce není příliš vzdáleno, s další dvoubodovou ztrátou je Jindř.Hradec a dvojice ostravských celků Ostrava-Zábřeh a Sokol Poruba. S velkou jistotou se dá tedy předpokládat, že první dva celky tabulky Slavia a Plzeň si to už asi rozdají jen o první dvě místa, zatímco o zbývající třetí, tedy bronzové umístění svedou lítý souboj zbývající týmy v řadě, mezi kterými je pouze čtyřbodový rozdíl a  mezi které patří i naše družstvo. Před naším týmem bude za týden poslední podzimní utkání a s velkou pokorou, ale také s velkým očekáváním bychom chtěli v posledním podzimním utkání na podzim v Plzni uspět a třeba se pokusit i všeobecné očekávání, o kterém jsme psali v úvodu zlomit a pokusit se zamíchat pořadím. Naše děvčata věří ve svou sílu a kvalitu a pevně věří, že by se jim to mohlo podařit, takže uvidíme !!!

            Poslední zápasy před podzimním ukončením se našim děvčatům vydařily. Nastupovali k nim sebevědomě s plným nasazením a s vírou ve svou kvalitu. V žádném případě, k žádnému utkání nenastupovaly jinak, než tak, že ho chtějí vyhrát a to se jim zatím také vždy podařilo. Kvalita většiny hráček se zásluhou odpovědné přípravy a přístupu ke každodenní práci rapidně roste, družstvo má natrénováno, má v hráčském kádru dvojici vyrovnaných brankařek Anitu Poláčkovou a Kláru Habermannovou, duší herních aktivit je určitě Natálie Kuxová, která roste svým výkonem ve velkou házenkářskou osobnost, což potvrdila na posledním reprezentačním srazu na turnaji v Polsku.  Družstvo disponuje kvalitní spojkovou řadou od levoruké střelkyně Elišky Krejzlíkové, přes kreativní Aničku Možíšovou, uviverzálku Markétu Grofkovou až po Bětku Krůpovou, která družstvo doplnila po návratu z několikatýdenní rekonvalescence v nemocnici. Velkou oporu má tým ve dvojici rychlonohých křídelnic Kláry Kubálkové a Magdalény Foretové. Dvojice pivotů Stěpánka Hejlová, která využívá výborné spolupráce s Kuxovou, ale také Tereza Palátová jsou oporami obranných činností týmu.  Velkou osobností hry družstva je odchovankyně otrokovické házené, která v družstvu starších dorostenek našeho klubu hostuje je Klára Žůrková. Družstvo pak doplňují ještě Veronika Kristková a Míša Maráčková.

           Vraťme se na několik slov k průběhu utkáni dorostenek Od prvních minut nebylo pochyb o tom, kdo je na hřišti pánem. Běh prvních dvaceti minut nastřílelo domácí družstvo 15 branek za první poločas jich pak bylo v síti hostí dvacet. V polovině poločasu vedlo domácí družstvo 12:3, poločas skončil vedením našeho týmu 20: 7. Průběh utkání se nezměnil ani po změně stran, přesto, že se skoro celá sestava týmu prostřídala a všechny  klíčové hráčky už dávno seděly na střídačce. Těžko po takovém výsledku někoho zvlášť hodnotit, všechny naše hráčky si zahrály to co potřebovaly.

Autor textu: Václav DOBEŠ