Obě družstva dorostenek za sebou mají své první letošní utkání

Mladší dorostenky

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 26:40 (11:19)

Sestava a branky: Masaříková M., Mádrová A.: Feitová A. 1, Tomečková N. 2, Špičáková A. 2, Urbanová A. 10/5, Marková T. 1, Andoková E. 2/1, Smetková A. 2, Sedláčková A. 2, Miklíková M. 1, Krapková M. 2, Červeková N. 1/1,  Vážanová A., Piskořová T., Mádrová L. 
 
První mistrovské utkání sezóny se silným soupeřem bylo pro nově vytvořené družstvo velmi náročné . I přes domácí prostředí bylo těžké konkurovat sehraným a zkušenějším hráčkám Slavie. V zápase bylo velké množství technických chyb, se kterým se nedá vítězit. Holkám nelze upřít snaha, ve fyzické přípravě všechny makaly na 100%, v útočné  i v obranné činnosti nás však čeká ještě spousta práce. Hráčky sbírají zkušenosti a věříme, že se budou neustále posouvat vpřed. Oporou budou určitě gólmanky a hráčky, které jsou v dorostenecké kategorii již druhým rokem. V dalším utkání přivítáme doma 23. 9. ve 13 hod. Jindřichův Hradec, tak přijďte zafandit! 
 
Starší dorostenky
 
DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 25:30 (14:15)
 
Sestava a branky: Fadrná N., Štrublová N.: Pazderová K. 1, Kozmíková S. 2, Krajčová M. 4, Krajčová L. 1, Rodeková N. 6/2, Horutová J. 6/1, Smetková A. 3, Krapková M. 1, Marešová P. 1, Floriánová N., Žurková Z., Vánská N.
 
Ve velmi vyrovnaném prvním utkání jsme nezvládli poslední desetiminutovku. Od první do padesáté minuty byl zápas vyrovnaný, na obou stranách byly k vidění pěkné akce, často zakončované z prostoru pivota i křídel. Našim křídlům se bohužel střelecky nedařilo, také jsme neproměnili sedmimetrový hod. Soupeřky nás často přehrávaly hlavně ve středu brankoviště, kde selhávala komunikace na obraně. V poslední desetiminutovce byl útok bezradný a navíc přišlo další naše vyloučení. Holkám chyběla větší chuť vyhrát. Přesto hodnotíme utkání pozitivně, věříme, že družstvo bude atakovat přední příčky tabulky. Všem hráčkám patří velké poděkování za předvedené výkony a nasazení nejen v prvním mistrovském utkání, ale i v celé kondiční přípravě.