Hanačky porazily doma výrazně Šaľu

DHK ZORA Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa  35:27  (16:15)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 5:6, 5:8, 9:8, 11:11, 14:11, 14:13, 15:15, 16:15 – 18:15,18:17, 22:18, 23:19. 25:19, 26:20, 28,21, 29:21, 30:22, 31:24, 33:26, 35:27.

Rozhodčí: Králíček – Letev           Diváků: 211          7 m hody: 4/4 – 3/3                     Vyloučení: 6 – 3

DHK ZORA Olomouc: Polášková,  Habermannová –   Malinová 9/4, A. Kubálková 7, Jansová 2, Protivánková, Roupcová 5, Krajčová, Krejzlíková, Horáková 1, Vasiljeva 7, Možíšová,  Machačová 2, K. Kubálková 2.

Trenérka: Lucie Fabíková

Duslo Šaľa: Furgaláková, Oláhová, Kusynová – Takáčová 1, Vargová 4, Königová 3, Pocsiková 4/3, Ščipová 4/1, Pastoreková 5, Susíková, Dulinová, Pálová 1, Varjassiová 1, Holešová 3, Ravanská 1.

Trenér: Peter Pčola

Hanačky dnes v domácím prostředí setsakramentsky provětraly faldy Slovenkám z Duslo Šaľa a zchladily si žáhu za mnohá příkoří, která musela zejména v hale Dusla za léta vzájemných soubojů vytrpět. Vezměte si jen, že z 21 zápasů v Šaľe jsme vyhráli jen jediné a jednou remizovali, zbývajících 19 jsme prohráli. U zápasů hraných v Olomouci je sice bilance o něco příznivější, 13krát jsme prohráli a 9 zápasů jsme vyhráli a jednou remizovali. Takže vidíte, že ještě pořád jmáme na soupeře co dohánět. Sobotní utkání v Olomouci se v začátku odvíjelo v podobném duchu. Sice začalo dost svižně na obou stranách, vedli jsme z počátku 2:0, po pěti minutách jsme však už prohrávali 2:5 a za kratší konec jsme tahali celý první poločas až do 15. minuty.  Poté jsme přece jenom přitáhli otěže a převzali iniciativu a do konce poločasu jsme, i když jen těsně, ale přece jen vedli. Poločas skončil 16:15 v náš prospěch.

A v první polovině druhého poločasu se začaly dít věci. Za prvních devět minut odskočily Hanačky o čtyři branky a vytvořily si tak docela slibný základ k další zteči na pozici favorita. V začínající dvacáté minutě už vedly domácí 30:21. Domácí si už svoje vysoké vedení pohlídali a bezpečně si bodový zisk udrželi.

Ve velkém stylu se představila domácí brankařka Míša Polášková, která, zejména při domácí ofenzivě ve druhém poločase, držela domácí prapor hodně vysoko. Stejnou porci odpracované dřiny odvedly ale i další. Iva Malinová se zasloužila svým bezchybným výkonem při likvidaci sedmiček. Svůj velký podíl na úspěšném výkonu si připsala Tereza Vasiljeva, stejnou porci výborného výkonu odvedla také na druhém křídle mladičká Anička Kubálková. Vybroušený výkon s pěti přesnými zásahy předvedla Claudie Roupcová. Hodně nepříliš viditelné práce, ale velmi důležité pro celkový výsledek, musíme připsat hlavně Monice Machačové, která byla duší útočných akcí, stejně jako na druhé straně Nikola Jansová a Adéla Protivánková, které odvedly velký kus práce zejména v obraně. Prostě byl to komplexní a ucelený výkon všech bez rozdílu. Díky holky za takto odvedený výkon, za který se zasloužíte vysoké ocenění.

Hodnocení utkání trenérky Lucie Fabíkové:

Před zápasem v šatně jsme říkaly, že to záleží na tom jak se vyspí, že když se vyspí dobře tak porazí i Vipers, když se vyspí špatně, tak to jsem raději ani nedokončila, takže jsme moc rády, že dneska byla ta první varianta a my jsme věděli, že v okamžiku, kdy se nám podaří běhat do rychlých útoků tak to bude naše, protože to je prostě naše parketa a dneska to samozřejmě rozhodlo to co jsme chtěli a to agresivní obrana s rychlými útoky, protože samozřejmě když dáme góly z rychlých, tak mají samozřejmě holky sebevědomí do postupáku a přesně to se potvrdilo, samozřejmě skvělá Poly v bráně, takže dneska to vyloženě sedlo a já přemýšlím, jak jim naladit spánek aby to sedlo i příště.

Autor textu: Václav DOBEŠ