O víkendu bude šlágrem repríza loňského finále play-off

           První kolo 22. ročníku interligy máme úspěšně za sebou, čtveřice sobotních a dvojice nedělních zápasů byla odehrána, a začalo se pěkně zhurta. Dva zápase skončily bez vítězů, v pražském Edenu  se do sebe pustili dva rivalové a nový úřadující mistr si brousil zuby na Hanačky, které se v Edenu objevily bez čtveřice svých hráček a čekalo se, že to bude mít oslabený tým proti domácímu týmu hodně složité. Všechna čest ale našemu týmu, holky se nerozsypaly před velkými jmény. Velkou oporou    našeho týmu byla bez pochyby brankařka Míša Polášková, která měla se svými 18 vynikajícími zásahy úspěšnost nejméně, ne-li vyšší, než hvězdná domácí gólmanka Petra Kudláčková. Naše družstvo drželo po celý zápas krok s domácím mistrovským týmem a v mnoha fázích nad nimi dokonce drželo prim.

            Také druhé remízované utkání plné hvězd na obou stranách splnilo očekávání.  Domácí tým pod vedením „super ženy“ Korešové znovu potvrdil, kdo že bude udávat tón ofenzivním snahám ztéci konsolidovaný soubor Sokolek. Západočeský lázeňský soubor, vyztužený několika hvězdnými posilami,  (Némethová) tentokrát stačil jen na plichtu.  Dobře se do nové sezony uvedl v minulé sezoně tápající Zlín, který se bez problémů vypořádal s ambiciózním plzeňským týmem. Velmi pozitivní dojem zanechal ve svém vystoupení na Slovensku další moravský tým Hodonín, který plných 40 minut kraloval vývoji zápas a až neuvěřitelná exploze Barbory Königové v podání pěti gólů během osmi minut v síti domácích udělal zásah „správným?“ směrem. Obě nedělní utkání skončila výhrou favoritů. V Ostravě si favorizovaný tým Mostu výhru nad domácími pohlídal a bez problémů si domů odvezl povinné dva body. To na Žitném ostrově, kde se střetla slovenská špička v podobě nového a bývalého slovenského mistra. Po většinu času tahal za kratší konec tým z maďarského pomezí, který v průběhu zápasu vedl až sedmibrankovým rozdílem 27:20. Zemplíčanky se však nevzdaly a dotáhly se až na jedinou branku. Závěr si však už nakonec domácí tým pohlídal.

 

                 Takže ve druhém kole se budou hrát dva zápasy v sobotu a dva pak v neděli. V prvním sobotním duelu budeme zvědaví, jak se povede nováčkovi z Hodonína na západě Čech poté, kdy se sympaticky předvedl na Slovensku, kdy dlouho držel pozici lídra, ale nakonec však odjel s prázdnou. Na Zemplín zamíří Sokolky z Ostravy budou mít před sebou další nelehký úkol, bodovat na půdě favorita. Favoritem bude i tentokrát domácí celek Iuventy, který bude chtít odčinit ztracené body z Dunajské Stredy.  Naše děvčata budou chtít navázat na solidní vystoupení před týdnem v Edenu, ale také na několik týdnů starou výhru nad Šaľou na turnaji v Olomouci. Samozřejmě jsme si vědomi, že turnaj není liga a výkon v lize se počítá, ale turnaj ne. Zlín bude hrát v sobotu doma s Pískem. Bude mít tentokrát podobného soupeře jako před týdnem, ale v družstvu Písku bude ještě více individualit než před týdnem přivezla Plzeň na Moravu. Oba nedělní souboje slibují zajímavou podívanou. Ambiciózní domácí tým bude v domácím prostředí chtít vyzrát nad slovenským velkoklubem, kde se snoubí zkušenost a kvalita a slovenský mistr není v pozici, kdy by měl body ztrácet. Takže uvidíme. Druhý zápas bude reprízou dvojzápasu o mistra z konce minulé sezony, kdy nakonec dominovala Slavia. Baník Most má ale první velkou šanci jak strhnout trumfy na svou stranu. Takže i tady platí uvidíme!!!

 

Autor textu: Václav Dobeš