Hanačky se zatím usadily na třetí příčce

Po prvních kolech nového ročníku interligy se hned vykrystalizovala dvojice favoritů, která obsadila klíčové posty v tabulce, a nic ani od prvních chvilek nenasvědčuje tomu, že by je chtěla hned tak opustit. Jsou to oba týmy s těmi nejvyššími cíly, které jsou připraveny snášet líté boje i se všemi nástrahami, které dlouhodobá soutěž může ve svém průběhu nastražit. Samozřejmě je dnes hodně obtížné činit jakékoliv předčasné závěry a soudy, soutěž je dlouhá a určitě žádný z aktérů se nemusí vyhnout jakémukoliv překvapení nebo zaváhání. Takže si vyčkejme, jak se bude soutěž vyvíjet jaká překvapení a nečekané zápletky přinese, vždyť z předchozích ročníků víme, že ve většině vylosovaných kol najdeme vždy minimálně jedno, spíš však několik utkání, která lze bez uzardění označit za šlágr kola. Hned od prvních kol jsme měli možnost tuto naši pravdu potvrdit. Na příklad hned v 1. kole šlo bezesporu o střetnutí Dun. Streda – Iuventa  Michalovce, druhé kolo přineslo reprízu českého play-off Baník Most – Slavia Praha, nebo nastávající kolo přinese šlágr Slavia Praha – Iuventa Michalovce a tak bychom mohli pokračovat.

              Ani druhé kolo se neobešlo bez překvapení. Určitě mezi ně patřilo střetnutí na Hané, kde ještě ne zcela zkompletovaný domácí tým (bez avizovaných posil Daňkové ze Zlína a Flekové z Kunovic ale i dalších mladých z dorostenek) si vyšlápl na zkušený a hvězdami nabitý tým Šaľy a poslal je domů s řádnou „nakládačkou“. U ostatních víkendových zápasů se příliš překvapení neudálo, snad jen ve Zlíně, kde ambiciózní domácí tým si brousil zuby na Sokolky z Písku, tam ale úřadovala Korešová, která žádnou zápletku nepřipustila. Plzeň doma bez problémů přehrála nováčka z Hodonína, stejně jako na Slovensku si Iuventa pohlídala porubské Sokolky, kde zářila s deseti zářezy jen Farářová. Jediný doslovný šlágr minulého kola byla repríza českého play-off o titul, v němž obhájce titulu pražská Slavia nestačila na dlouholetého obhájce řady českých titulů Baník Most, takže zdá se že je všechno v soubojích o český titul vše při starém, žádná velká revoluce se zde asi neudála,  spíš šlo jen o krátké extempore. Ani v posledním nedělním střetnutí dvou favoritů, se nic moc objevného neudálo, spíš jen řinčely zbraně a slovenský favorit ze slovensko-maďarského pomezí si své hájemství bez potíží uhájil.

                 I ve třetím kole se bude opakoval stejný rituál ve složení jednotlivých zápasů jako v předchozích kolech, tedy sobotní porce čtyř zápasů a v neděli pak dvouzápasová dohrávka. Stejný scénář se zopakuje ještě i ve čtvrtém kole a pak už nastane utrum, složení se bude měnit v souvislosti s nasazením týmů do Evropských pohárů.  Takže pojďme zpátky k dalšímu kolu. Před námi defiluje sobotní porce tří střetnutí za účasti slovenských týmů a hned to první sobotní odpolední představuje jeden z možných šlágrů. Do království Dusla míří český mistr Baník Most a pokud si bude chtít uchovat postavení mezi trojicí slovenských velkoklubů, nesmí zaváhat a musí bodovat i proti českým velikánům. Takže uvidíme. Druhým v řadě bude jediné ryze český souboj, kdy Hodonín poprvé v nové sezoně   v domácím prostředí vyzve překvapení prvních kol naše děvčata. Bude to zajímavý souboj, v předchozích vzájemných soubojích soupeř ze Slovácka našim holkám moc nechutnal, dost často zde ztrácely cenné body, tak věřme, že tentokrát se budeme radovat my. Ale pozor, soupeřky budou chtít smazat nulu na svém kontě a připsat si body. Další česko-slovenský souboj se odehraje v pražském Edenu a utkají se dva velcí rivalové. Zatím je na tom bodově lépe Iuventa, ale opravdu jen o fous. Slavistky potřebují body jako sůl, kdo ale v současném postavení by body nepotřeboval, že ?  Určitě uvidíme souboj plný emocí a zvratů i proto, že půjde o jeden z vrcholů sezony.  Třetí slovensko-český souboj bude mít velkého favorita v domácím celku Dunajské Stredy a nikdo snad nepochybuje o tom, že cenné body zůstanou doma. Žádné překvapení se však předem nevylučuje a všechno je možné. Takže uvidíme. Sokol Poruba je v souboji v Ostravě v roli domácích, to však vůbec nemusí znamenat, že v zápase bude v roli favoritů.  Do té bude asi v Ostravě pasován hvězdný tým Petera Sabatky a Lenky Černé. Tým nabitý hvězdami až po okraj se ale krčí s jediným získaným bodem ve společenství Slavie v dolních patrech tabulky. V Ostravě se může v neděli stát leccos. Poruba letos, to v žádném případě nebude Poruba loni, a kdo by si chtěl vsadit na Sokolky, nemusí vůbec prohloupit. Úplně bez favorita bude asi souboj v Plzni. Oba týmy disponují kvalitními střelkyněmi, u domácích především s novým příjmením letos vystupující Veronika Fenclová, anebo mladičká Simona Schreibmeirová, která se už natrvalo přemístila z Třeboně do Plzně a z jihočeského Písku o kanonýrce Ivetě Korešová snad není ani třeba hovořit, její zápasová norma nad 11 branek hovoří za všechny komentáře.

Autor textu: Václav DOBEŠ