O víkendu zahajují soutěže dorostenek

          Deset dní po zahájení nejvyšší soutěže žen vstoupí na scénu i další soutěže řízené ČSH, do dvou z nich vstoupí také družstva našeho klubu, které budou startovat v nejvyšších soutěžích starších a mladších dorostenek. Soutěž starších dorostenek, zejména z důvodu nízkého počtu družstev v této kategorii se hrála jako celostátní soutěž naposledy v klasickém formátu – 1. celostátní liga + jedna, příp. dvě druhé ligy v sezoně 2012/13. Poté začaly nejrůznější experimenty, nejčastěji ve formátu čtyř skupin na podzim a poté nadstavba za účasti 8, příp. 7 celků. Naposledy v posledních třech sezonách se hrálo ve dvou skupinách západ – východ po 9 – 10 družstvech a závěr finálová utkání 1 – 4.  Letošní ročník je tedy po šesti letech znovu v klasickém formátu nejvyšší celostátní první liga  a jedna druhá liga s podmínkou  řídícího svazu, klesne – li počet přihlášených družstev starších dorostenek pod 20, bude v ročníku 2019/20 1. liga snížena na 10 družstev. Z 1. ligy by v takovém případě sestoupila poslední tři družstva a vítěz 2. ligy by postoupil do 1. ligy.

          Olomoucké družstvo vstoupí do nové soutěže hned zostra, prvním soupeřem bude mistr ČR  mladších dorostenek  z roku 2017 HK Ivančice, jehož většina hráček je ročníku 2000 a tedy všech osm nastoupí i v sobotu v Olomouci, protože tvoří základ i toho letošního družstva starších dorostenek (Šiplová, Fraňková, B. Krejčíková, Haladová, Vavroušková, Olšová, Bendová a Velebová), k tomu připočtěme ještě několik talentů 2001 a 2002, které už za starší doky hrály i v minulém roce a máme zde jednoho z velkých favoritů. Dalšími z velkého počtu favorizovaných celků jsou mistrovské celky z roku 2018 u mladších Slavia Praha a u starších Baník Most a k nim je třeba přiřadit i další medailisty tj. HC Zlín, Jindř. Hradec, DHC Plzeň a Porubu a máme zde výčet toho nejlepšího. Mezi ty bychomn se rádi přiřadili i my i když to naše děvčata budou mít hodně těžké, protože na šanci budou číhat i další kvalitní družstva, jako na příklad Otrokovice, Písek nebo Veselí. Prostě co družstvo to pojem v mládežnické házené. V každém případě půjde o vynikající soutěž ve které upězt bude velkým úspěchem. Naše holky však jistě nebudou skládat zbraně bez boje a budou se rvát o co nejlepší postavení, jak velí tradice našich nedávných velkých úspěchů z let 2013 – 2016, kdy jsme ve starších dorostenkách několik roků vládli ve starším dorostu celé republice.

          Naše družstvo je sestaveno z mixu loňského družstva starších dorostenek, který opustilo několik hráček ročníku 1999, stále však v nich zůstalo i několik děvčat ročníku 2000 (Švábová, Protivánková, Rožková, Veselá, Dobrovská a Molíková, zůstává zde i trojice hráček z Lesany Zubří Míša Polášková, Krůpová a Juřičková , ke kterým přibyla i další Tereza Palátová (2002). Z vlastního mladších dorostu se do hry zapojí Fišerová, Roupcová, Kristková, Grofková a na hostování z Žeravic bude v družstvu Anička Možíšová.

 

ROZPIS ZÁPASŮ 1. KOLA:

Sobota 15. 09. ve 12:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice

Sobota 15. 09. ve 14:00 hod.: Házená Jindř. Hradec – DHC Plzeň

Neděle 16. 09. ve 12:00 hod.: DHC Slavia Praha – SHK Veselí n. Mor.

Neděle 16. 09. ve 14:00 hod.: HC Zlín – TJ Sokol Psek

Neděle 16. 09. v   16:00 hod.: DHK Baník Most – TJ Jiskra Otrokovice

Volný los má Sokol Poruba

 

Autor textu: Váíclav Dobeš