Nadstavba MOL Ligy

Play-out o 5. až 8. místo    

                 V nadstavbě o minulém víkendu se zúčastněná družstva v závěru rozdělila na ta, která bojují o celkově 5. místo, tedy ZORA Olomouc a DHC Plzeň a dvě další, která by chtěla získat celkové pořadí na 7. a 8. místě, tedy Handball Club Zlín a TJ Sokol Poruba, tedy ta která se chtěla vyhnout baráži, na kterou už jistě čeká HK Hodonín a vítěz 1. české ligy žen. Víkendová utkání měla na pořadu tři utkání. Plzeň hrála v sobotu ve Zlíně a v neděli v Ostravě proti Sokolkám z Poruby a náš tým hrál v sobotu v Polance nad Odrou proti porubským Sokolkám. Našemu týmu se podařilo po třech porážkách konečně zabodovat, sehrál v Polance už skoro tradičně výborné utkání odvezl si první body a navíc i díky výsledkům ostatních zápasů už se skoro potvrdilo i celkově 5. místo v MOL lize. Plzeň získala o víkendu bod a remízu ve Zlíně, ale bez bodu se vracela v neděli z Ostravy, takže má tedy celkem na svém kontě 20 bodů, proti 23 bodům Hanaček a k rozhodujícímu střetnutí tedy dojde až ve středu 08. května v Plzni. Tam se může v případě výhry Plzeň znovu dotáhnout na Hanačky na jediný bod a vše se tedy rozhode až v sobotním odpoledni 11. 05, kdy se Hanačky střetnou doma se Zlínem a musí nutně bodovat, protože Plzeňačky budou dohrávat svůj zápas doma v sobotu také 11.05.  proti Porubě. Vše se tedy s konečnou platností rozhodne až v sobotním podvečeru. Věřme ale, že se podaří potřebné body Hanačkám v sobot uhrát a páté místo uhájí. Budeme držet palce.

Pro úplnost tedy jen výsledky víkendových zápasů nadstavby:

Sobota 04. 05. 2024 TJ Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc 28:35 (12:16)

Sobota 04. 05. 2024 Handball Club Zlín – DHC Plzeň 27:27 (12:12)

Neděle 05. 05. 2024 TJ Sokol Poruba – DHC Plzeň 27:25 (13:11)

 

České play-off:

Po týden starých trochu jako zahřívajících semifinálových kolech se v sobotu odehrály rozhodující odvety, a to ve sportovní hale v Chebu, kde hostující Kynžvart musel odvracet dvoubrankové vedení Slavie které si přivezla před týdnem z pražského Edenu. Ve vyrovnaném a nervy drásajícím zápase nakonec o nejtěsnější výhře Kynžvartu rozhodla 6 sekund před koncem brankou na 26:23 Veronika Dvořáková. Z druhého semifinále se do finále probojoval Baník Most, který zdolal písecké Sokolky pohodlně 31:20, když už v poločase vedl 15:9. Ve finále o titul se tedy střetnou DHK Baník Most a Házená Kynžvart, v souboji o bronzové medaile se proti sobě postaví DHC Slavia Praha a Sokol Písek.

 

Slovenská nadstavba:

Ve slovenské nadstavbě byla sehrána dosud dvě utkání. V prvním zápase DAC Dunajská Streda porazila Slovan Duslo Šaľa 36:31 (20:16) a ve druhém se Iuventa Michalovce rozešla smírně 29:29 (17:16) s Dunajskou Středu.

 

Autor textu: Václav DOBEŠ