Hanačky jedou z Plzně bez bodů, i když v průběhu několikrát výrazně vedly.

DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc 36:34 (15:17)

Průběh utkání: 0:1, 3:2, 3:4, 5:5, 5:7, 6:9, 6:12, 11:12, 14:14, 15:17 – 17:18, 17:21, 18:23, 19:25, 23:25, 23:28, 28:28, 29:30, 32:32, 34:32, 35:33, 36:34

Rozhodčí: Bareš – Háza         Diváci: 206            7m hody: 6/5 – 2/2          Vyloučení: 3 – 3

DHC Plzeň: E. Mancellari, Vrbková – S. Mancellari 6, Drozdová 1, Panošková 7, L. Galušková 5, Tomanová 4, Lásková 1, Melicharová 6, D. Galušková, Benešová 1, Fenclová 6/5

Trenérka: Jana Bureš Galušková

DHK ZORA OLOMOUC: Habermannová, Fadrná, Polášková – Malinová 4/2, A. Kubálková 6, Kräuterová 1, Horutová 1, Krajčová, Krejzlíková 5, Horáková, Vasiljevová 6, Možíšová 4, Daňková 3, K. Kubálková 4

Trenérka: Lucie Fabíková

Domácí tým nastoupil bez Schreibeierové (třetí nejlepší střelkyně ligy). Druhá nejlepší střelkyně Fenclová chodila jen na sedmičky a pět jich s přehledem nastřílela. I proto se také pro Hanačky rýsovala velká šance konečně si z Plzně po delší době zase odvézt body. Prvních pět minut se hrála vyrovnaná házená na obou stranách. Až od sedmé do desáté minuty se konečně Hanačky chytly zejména zásluhou Daňkové a Aničky Kubálkové a poprvé jsme se dostaly do krátkého trháku (6:9). Ten pokračoval ještě v dalších minutách před polovinou prvního poločasu až do stavu 6:12. Dalších šest minut však opět patřilo domácím, zejména agilní Sáře Mancellari, která se 3 góly v řadě zasloužila skoro na vymazání náskoku Hanaček na stav 11:12. Fenclová se dvěma sedmičkami zasloužila o udržování těsného vedení Hanaček, zásluhou Vasiljevové skončil poločas přece jen naším dvoubodovým vedením 15:17. Po změně stran se střelecky dvakrát v řadě zapsala Panošková, na druhé straně se však dařilo i našim střelkyním, takže v desáté minutě byl stav 19:25. Další, tentokrát sice jen tříminutovou střeleckou pauzu si vybraly Hanačky, i to však stačilo k tomu, že domácí hráčky se dotáhly na dvě branky 23:25, což bylo v polovině druhého poločasu. Tříbrankovou smršť pak předvedlo sesterské duo sester Kubálkových, které navýšilo stav branek na 23:28. Bohužel následoval střelecký výpadek Hanaček v 15:15 – 21:45 minutě a výsledek sedmi brankami domácích se podstatně změnil na 28:28. Za tohoto stavu se dvakrát trefila z pivota Krejzlíková na 28:29 a 29:30, to však bylo naposledy, kdy skórovaly Hanačky. Poté se však už ke slovu dostaly jen domácí hráčky, které si už nabídnutou šanci nenechaly vzít a nepustily Hanačky ke slovu. Škoda, šance dnes byla na bodový zisk hodně veliká.

Autor textu: Václav DOBEŠ