Hanačky vyhrály se Zlínem a uhrály na poslední chvíli 5. místo v ČR

DHK ZORA Olomouc – Handball Club Zlín 32:31 (14:16)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:3, 4:4, 6:7, 8:8, 10:9, 10:12, 12:13,13:15, 14:16 – 15:18, 17:18, 19:20, 24:20, 26:22, 27:23, 27:26, 29:28, 30:29, 31:31, 32:31.

Rozhodčí: Kremláček – Procházka         Diváci: 120            7m hody:  2/1 – 6/6         Vyloučení:  3 – 4

DHK ZORA OLOMOUC: Fadrná, Polášková – Malinová 2, A. Kubálková 5, Kräuterová 1, Horutová 1, Krajčová, Krejzlíková 1, Sovová 1, Horáková 3, Vasiljeva 2, Možíšová 4 , Daňková 6/1, K. Kubálková 6.

Trenérka: Lucie Fabíková

Handball Club Zlín: Hanzalíková, Rafajová – Herbočková 1, Machalová, Šimková 4, Jagodič 4, Polomíková 6/1, Sedláčková, Brabcová 1, Kříčková 2, Filípková, Poznarová 13/5, Pospíšilová.

Trenér: Milan Buday

V posledním zápase nadstavby se Hanačkám podařilo, i když jen nejtěsnější výhrou, obhájit celkově 5. místo mezi českými týmy. O potvrzení zisku 5. místa jsme bojovali neúspěšně už před týdnem v Plzni, kde jsme nakonec prohráli o dvě branky, a museli jsme tak o vítězství zabojovat až doma proti Zlínu. Díky holky za to, bojovaly jste jako lvi a stanovený cíl umístění jste splnily. Všem vám moc a moc ze srdce děkujeme a blahopřejeme!!! Těm vám, které budete pokračovat v našem týmu, přejeme příjemné prázdniny a po nich se budeme těšit, že se s vámi setkáme v naší hale při přípravě a s chutí do další práce. Těm z vás, které budete v našem družstvu končit, děkujeme za odvedenou práci a věříme, že se shledáme na sportovištích při dalších akcích.

Začátek sobotního utkání v Olomouci probíhal naprosto vyrovnaně, obě družstva se střídala ve vedení, v blížícím se závěru první desetiminutovky se prosadily obě sestry Kubálkovy. V týmu hostí se dařilo zejména zkušené Pavle Poznarové (37 let), která se v prvním poločase trefila celkem osmkrát, z toho třikrát byla úspěšná ze sedmiček. První poločas skončil vedením Zlína 14:16. Po změně stran Zlín ještě navýšil své vedení na tři branky, pak už se však do hry zapojily i Hanačky, které v 37. minutě zásluhou Horákové vyrovnaly na 19:19. V polovině druhého poločasu se podařilo Hanačkám navýšit své vedení na 24:20, když si Valašky poprvé vybraly střelecký oddech. Domácímu týmu se dařilo udržovat čtyřbrankové vedení až do stavu 27:23, pak se však do stíhačky pustily Zlíňačky, které třemi brankami v řadě snížily na jednobrankový rozdíl na 27:26. Zlín zásluhou Poznarové dvakrát vyrovnal na 28:28 a 29:29. Míša Daňková pak dvakrát poslala Hanačky do vedení 29:28 a 30:29. Dvě vyrovnání Zlíňaček zařídila Kříčková na 30:30 a Polomíková na 31:31. Branku Hanaček na 31:30 zařídila A. Kubálková a vítěznou branku na 32:31 8 sekund před koncem Tereza Vasiljeva.

Autor textu: Václav DOBEŠ