Starší dorostenky zakončily sezonu domácí výhrou

DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Poruba 31:24 (16:11)

Sestava a branky: Fadrná, Štrublová – Pazderová 1, Žůrková 2, Vánská, Florianová 4, Rodeková 1/1, Horutová 4, Smetková 3, Krajčová L. 3, Marešová 5, Krapková, Krajčová M. 4, Knedlová 2, Topalovič 2

Trenéři: Libor Malínek, Veronika Hejtmánková

V sobotu 4. května nastoupily starší dorostenky ke svému poslednímu soutěžnímu utkání této sezony. Soupeřem jim byly holky z Poruby, které byly před posledním kolem na 10. místě tabulky.

Úvod zápasu se lépe vyvedl našim soupeřkám, které v 9. minutě vedly o dvě branky. Nicméně naše holky se vzápětí rozjely a šesti brankami v řadě se dostaly do vedení, které si dokázaly udržet po zbytek zápasu. Od stavu 8:4 zvládly domácí hráčky do konce poločasu navýšit vedení o další gól, a tak byl po půlhodině stav zápasu 16:11 pro naše holky.

Během druhého poločasu se holkám díky bojovnému a týmovému výkonu podařilo vytvořit si náskok až deseti gólů. Soupeř sice poslední desetiminutovku vyhrál 6:3 a ztenčil náskok domácích na sedm gólů, avšak přesto se mohly naše holky radovat ze zaslouženého vítězství 31:24.

Starší dorostenky tak se ziskem 25 bodů a bilancí 12 výher, 1 remízy a 9 proher obsadily v tabulce konečné šesté místo. Hned pro několik holek byl tento zápas tím posledním ve starších dorostenkách a v mládežnických kategoriích vůbec. Celý tým udělal během sezony velký pokrok a všechny hráčky i s celým realizačním týmem si tak zaslouží poděkování za odvedenou práci a nasazení.