MOL interliga pokračuje středeční předehrávkou Hanaček s Baníkem Most

Sedm týdnů trvala zimní přestávka interligových celků mezi posledním utkáním a pokračováním soutěže hned po začátku nového roku. Brány sportovních hal se znovu otevřou jakmile uplynou 3 dny v novém roce 2018 a to utkáním mezi družstvem našeho klubu a úřadujícím českým mistrem, tedy ve středu 3. ledna 2018 v 18:00 hod. Důvodem předehrávky je start Baníku Most v Poháru EHF, kdy nastoupí v hracím termínu MOL ligy k zápasu 6. ledna ve švédském Eslövu proti Höörsu HK. Černí andělé se v prvních kolech do čtvrtfinále probojovali přes nizozemský Morrenhof Jansen Dalfsen a ruskou Zvezdu Zvenigorod do skupinové fáze, ve které 16 družstev sehraje ve 4 skupinách souboj o postup mezi nejlepších osm týmů soutěže. Mostečanky budou bojovat s norským Larvikem, švédským Höörsem a rumunským Zalau o postup do čtvrtfinále.

Mimo středečního utkání, je další pořad zápasů 12. kola  MOL ligy v průběhu nastávajícího víkendu, při kterém bude k vidění několik velmi zajímavých duelů z obou pólů tabulky. V pátek 5. ledna uvidí příznivci na Zemplíně zápas Iuventy Michalovce proti Sokolu Poruba, dvě špičková družstva nastoupí proti sobě také v sobotu na Slovácku, kde Panenky z Veselí nastoupí proti dalšímu východoslovenskému týmu ŠŠK  Prešov. Střetnutí dvou týmů z konce tabulky uvidí diváci v neděli v jižních Čechách kde Sokol Písek přivítá HK Hodonín. Ve zbývajících utkáních nastoupí v Šaľe domácí Duslo proti Trenčínu a v Praze bude hrát domácí Slavia proti nováčkovi soutěže ze Sokola Bánovce. Favority v obou posledních dvou zápasů z nichž v Šaľe se bude hrát v sobotu a v Praze v neděli, budou domácí týmy. Volný los ve 12. kole budou čerpat hráčky HC Zlín, které budou hostit naše děvčata v příštím kole za 10 dnů.

Na Hané uvidíme tedy první zápas MOL ligy v roce 2018. Soupeřem bude úřadující český mistr, vedoucí celek ligové soutěže a novopečený vítěz Českého poháru, kdy tuto trofej získal před pár dny na finálovém turnaji v Jindřichově Hradci. Černí andělé zde vyhráli bez problémů oba své zápasy s Porubou a Slavií Praha. Navíc jejich starší dorostenky tam na podobném turnaji řádily jako černé ruky, když jako po podzimu druhý celek západní skupiny porazily obě vedoucí družstva 1. ligy starších dorostenek a to Sokol Porubu 41:16, tedy rozdílem 25 branek a DHC Plzeň 35:11, tedy „jen“ o 24 branek, což jsou rozdíly hodnocené v normální sportovní řeči nejméně dvou tříd. Řadu těchto „hvězdiček“ uvidíme také ve středu v Olomouci. Super výsledky obou mosteckých týmů svědčí o výborné formě, to samozřejmě jen na dokreslení toho, jaký soupeř naše děvčata ve středečním utkání čeká.

Navíc soupeř přijede rozehraný a v dobré pohodě ověnčený jihočeským triumfem. Sestava Baníku je známá a i přes některé výpadky opor, na příklad dlouhodobě chybí slovenská reprezentantka Lucia Mikulčik, ostatní jsou však v plné síle. Můžeme se tedy těšit na další Slovenku Szarkovou, střeleckou hvězdu nedávného MS v Německu Markétu Jeřábkovou, nebo další účastnice MS Maňákovou Zachovou, nebo brankařku Müllnerovou. Jsme také zvědaví na mladé talenty píseckou odchovankyni Kovářovou, nebo další teenagerky Šípovou, Stříškovou a další. Navíc Baník posílil v ligové přestávce o další dvě Slovenky – trenčínské Katarínu Kostelnou a brankařku Opatovou, z německého angažmá se vrací Michaela Janoušková. Tyto hráčky však s největší pravděpodobností na Hané ještě neuvidíme.

Olomoučanky budou řešit před utkáním některé zdravotní komplikace, přesto jsou připraveny zabojovat a sehrát proti favoritovi vyrovnanou partii. Škoda jen, že se nepodařilo dotáhnout avizované přípravy v polském Chorzowě proti dvěma družstvům polské Superligy a nevyšla ani příprava v Rakousku. Děvčata se ale poctivě připravovala v domácím prostředí a jsou hladové po kvalitní házené. Věříme, že po kvalitní házené jsou hladoví také  příznivci našich barev a přijdou své idoly povzbudit v souboji s favoritem.

Program 12. kola MOL ligy:

Středa  03. 01. 2018 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most

Pátek   05. 01. 2018 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba

Sobota 06. 01. 2018 v 15:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – ŠŠK Prešov

Sobota 06. 01. 2018 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – HK AS Trenčín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: Sokol Písek – HK Hodonín

Neděle 07. 01. 2018 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Sokol Bánovce n.Bebr.

Volný los má HC Zlín

Autor čĺánku: Václav Dobeš