Mladší žačky na turnaji v Ivančicích páté

Minulý týden od pátku do neděle bojovaly mladší žačky A v oslabené sestavě na 6.ročníku Vangl cupu v Ivančicích. Tři hráčky základní sestavy se pro nemoc nemohly zúčastnit, tak odjelo pouze deset holek, které si chtěly turnaj užít. Rozhodně však svými výkony nezklamaly, ba naopak. Chybělo nám trošku štěstíčka a mohly jsme si odvést medaile.

První den jsme porazily Ivančice B 15:7, v sobotu potom Ivančice A 14:8 a Slavii B 8:1. Přišly i prohry, s vítězkami se Zlína jsme prohrály 9:16, potom dvakrát pouze o jediný gól! S Kunovicemi 10:11 a se Slavii Praha A 11:12. Pět týmů na turnaji bylo hodně vyrovnaných, na podobné úrovni a proto jsme mohly brát stříbro, kdybychom vyhrály v posledním utkání s Pískem. Ale došly síly, přestalo se dařit a prohra 7:9 stačila až na 5. Místo. Brankářka Anna Niklová byla vybrána do All stars týmu, odchytala výborně téměř sama celý turnaj. Na dva poločasy ji vystřídala, také s výborným výkonem, Petra Marešová. Přesto holkám patří velká pochvala, za předvedené výkony, bojovnost, pěkný zápas proti Ivančicím a Slavii A. Je třeba na sobě tvrdě makat, trénovat fyzičku, techniku i taktiku.

Olomouc reprezentovaly a branky střílely: A. Niklová – 1, která převážně zastávala pozici golmanky, ale také si chvíli zahrála a dala branku s křídla, Z.Polesová – 15, u Zuzky je třeba více pohybu bez míče při vysunuté obraně soupeře, N. Floriánová -17, hrála na spojce, pivotu i křídle, ze spojky to chce zvýšit střeleckou aktivitu a z křídla nepřešlapovat, P.Marešová – 18, ještě více střelby z dálky, v posledním utkání už došly síly, J. Veselá -4, hrála na pivotu i křídle, odvedla si své, chce to vyrůst a zrychlit, A. Smetková – 8, naše nejmladší hráčka, zachraňovala to, kde mohla, hrála na křídle, středu i spojce, velká bojovnice, potřeba zesílit, T. Helísková – 2, univerzální hráčka, schopná hrát všude, chce to hrát a sbírat zkušenosti, nebojí se, bude to super, H. Šmídová 4, hrála na spojce i křídle, potřeba hrát a zesílit, V.Hoffmannová – 4, dlouho se nemohla střelecky chytit, vyšel ale krásně zápas se Slavii A, chce to zrychlit, měnit směr a trénovat střelbu z křídla, ale to i všichni ostatní, Z.Kučerová – 1, do střeleckých pozic se dostávala, je třeba zesílit a trénovat střelbu.

Již 11.2. nás čeká v domácím prostředí kvalifikace Házenkářského desetiboje. Důležité bude chtít makat a být zdraví!

Trenérka: M. Janotová

Další fotografie od pana Vavrouška: https://vapal.rajce.idnes.cz/2018-01-26-28_VANGL_CUP_2018_-_mlzky/