ZORA stoupá vzhůru, stáhla náskok Veselí na minimum

DHK ZORA Olomouc – HK AS Trenčín 27:23 (12:10)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:4, 5:6 10:7, 10:9, 12:10 – 12:11, 15:11, 21:13, 22:17, 23:19, 25:21, 27:23.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil, 210 diváků, 7 m hody: 3/2 – 4/2, vyloučení: 5 – 3

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 3, Růžičková 6/1 Kapsová 1, Jansová 2, Sovová, Kašpárková, Salčáková 1, V. Fryčáková 3, Severová, Kubáčková 1, Salašová 2, Gajdošíková 4, Chlandová, T. Fryčáková 4.  

Trenér: Jan HEGAR

 HK AS Trenčín: Hanzalíková, Rehušová – Takáčová 1, Žitňanová 2, Minárechová 1, Szökeová, Zemanovičová 2, Ušiaková 2, Grófová, Pastorková 8, Nejedlíková 2, Rajnohová 5/2.

Trenér: Michal HRADIL

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Mladý trenčínský celek hrál velmi sympaticky na hranici svých možností. Bohužel, my jsme nedokázali zopakovat výkon z posledního utkání. Dnes nám vázla obranná činnost, koncentrace nebyla taková, jakou jsem očekával. Byli jsme rovněž nedůrazní v zakládání spojkových akcích i v proměňování šancí. Bohužel jsme nedokázali zapojit do hry hráčky – zejména základní sestavu – tak, jak bych si představoval. Potřebujeme, aby se hráčky typu Kubáčková a Gajdošíková více prosazovaly gólově.“

 

Miroslav Hradil, trenér HK AS Trenčín: „Děvčata chtěla hrozně moc a vím, že neodflákla ani minutu utkání. Je to hodně o koncentraci a tréninkovém nasazení přes týden. Děláme spoustu technických chyb a to vyplývá z momentální situace i v klubu. Je nás také méně a to se na hře projevilo zejména v útoku, obrana byla poměrně dobrá“.

          Zdravotní problémy si zařádily v sestavě slovenského týmu z Trenčína, který přijel v sobotním podvečeru na Hanou k utkání proti děvčatům Zory Olomouc. Trenér týmu, kterého známe z jeho působení ještě v minulé sezoně u mužů Litovle – Michal Hradil, přivezl do Olomouce v sestavě jen 12 hráček, ale nechyběla mezi nimi žádná z opor, včetně obou seniorských i sedmičky slovenských juniorských reprezentantek, které tvoří vlastně jádro mladého celku, tedy v podstatě s tím nejlepším co družstvo má k dispozici. Děvčata zpod majestátního hradu Matúše Čáka přijela do Olomouce plná elánu a bez bázně a hany se pustily od prvních minut do svého přece jen zkušenějšího soupeře. Slovenky uplatnily své přednosti, rychlost a kreativitu a v prvních minutách byly domácím více než vyrovnaným soupeřem. Sice se nedostaly v průběhu utkání na víc než jednobrankové vedení ale ještě v 17. minutě vedly 6:7. Poté však převzaly iniciativu domácí házenkářky a vytvořily si v závěru prvního poločasu mírný tříbrankový náskok, který soupeř do poločasu ještě snížil na dvoubrankový rozdíl.

          Po změně stran ještě Slovenky zahrozily, když se jim podařilo brankou ze sedmičky snížit na 12:11, to však už zápasu vládly domácí hráčky, kterým se podařilo během dvanácti minut zvýšit své vedení na osmibrankový rozdíl 21:13. Domácí družstvo však během dalších osmi minut, které prohrály 1:5 trochu vypadly z role a dovolily soupeři snížit až na rozdíl čtyř branek. Víc jim už však naštěstí domácí tým nedovolil a podržel si čtyřbrankový náskok až do závěru utkání. Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím domcích, které si tak připsaly svou třetí výhru v řadě.

          Výborný výkon podala tradičně Lucka Rašková v domácí brance, vysoký standard si v posledních utkáních udržuje zkušená Katka Růžičková, k ní se střelecky přidaly i další dvě spojky Gajdošíková a Hurychová, dařilo se na obou křídlech také sestrám Fryčákovým.   Trenčín měl oporu v brankařce Hanzalíkové, nejlepšími střelkyněmi pak byly podle očekávání Kristina Pastorková, která ač pivotka, převzala úspěšně roli na rozehrávce, ale také úspěšně zakončovala střelbou ze střední vzdálenosti. Střelecky se prosadila také Erika Rajnohová, která zakončovala i ze 7 m hodů, poslední střela po závěrečném signálu jí však už nevyšla.

Autor textu: Václav Dobeš