Mladší žačky „B“ za sebou mají 3. kolo jarní části

Mladší žačky „B“ odehrály v sobotu další dvoj utkání v Kostelci na Hané. Holky naskočily jako první do utkání proti dívčímu týmu SK Žeravice/Velká Bystřice. Jedna se v jarní části o jejich druhé střetnutí a i tentokrát se lépe dařilo našim holkám. Jedná se o jediné utkání, kdy u nás v kraji může družstvo poměřit síly s dalším dívčím kolektivem. Samozřejmě, když nepočítáme naše druhé klubové družstvo. Holkám se podařil vstup do utkání a první poločas osobní obrany vyhrály 6:13. V osobní obraně vidíme velké zlepšení z podzimní části, ale na družstvo kluků z ostatních klubů to zatím nestačí. Tentokrát se zadařilo také na shot-outech hlavně díky parádním výhozům brankářky Verči Švandové. V druhém poločase dostaly holky pokyn, ať se zaměří hlavně na dobrou obranu, která je teď hlavní tréninkovou náplní. I když utkání skončilo v prospěch našich děvčat 12:21, v obranné činnosti to pořád nebylo to, co by si trenérky představovaly. 

Druhé utkání bylo proti domácímu celku TJ Sokol Centrum Haná „B“, jednalo se samozřejmě o těžší utkání, holky bojovaly co to jen šlo, ale síly ubývaly a na takového soupeře zatím nemáme, domácí navíc hrají jiný typ obrany, na který holky ještě neumí příliš dobře reagovat, ale věříme, že je to pro ně další cenná zkušenost a budou se zápas od zápasu jen zlepšovat. Druhé utkání skončilo 33:12. Všechny děvčata zaslouží pochvalu za přístup k oběma utkáním a vypíchnout musíme ještě Julču Mráčkovou, který se v druhém zápase postavila z hřiště do brány a několikrát podržela svůj tým.

Důležité pro trenérský tým je, že se do střelecké listiny zapojuje většina hráček z týmu a dokáže si každá vytvořit střeleckou příležitost. Na toto dvoj utkání odjelo celkem 10 děvčat, z nichž 5 je ještě ročník 2011 a mohly by hrát kategorii mini-žactva (4+1). Za tuto spolupráci, komunikaci je potřeba poděkovat nejen rodičům, ale také hlavně trenérce staršího mini-žactva Kačce Hlaváčkové.

Sestava a branky za obě dvě utkání: Švandová 1 (shot-out), Mráčková 5, Ditmarová 6, Niklová 9, Tvardíková 3, Sadilová 2, Vejražková 5, Alexová, Kořínková 1, Weiserová 1, 

Trenérky: Sovová, Kašpárková, Mašlaňová-Spíchalová