Mladší žačky A vybojovaly body v utkání zcela odlišných poločasů.

HBC Olomouc 1966 – DHK Zora Olomouc A  19:23 (15:10)

Sestava: Niklová A.- Veselá J. 1, Hynková N. 6, Floriánová N. 5, Marešová P. 1, Hoffmannová V. 2, Šebestová A. 4, Polesová Z. 2, Kalabisová L. 2

Do zápasu jsme nastoupily ne zrovna šťastně, v osobní obraně nás kluci jasně přehrávali, byli rychlejší, přesnější i chytřejší. Holky kupily technické chyby a nevyužívaly celý prostor hřiště. Po 10 min. byl stav 11:5. Ani v další desetiminutovce jsme příliš nezářily a v poločase na ukazateli svítilo 15:10.

Po přestávce došlo k velkému obratu. Začalo se dařit nejenom brankářce Aničce, která chlapcům v druhé půli povolila pouze čtyři branky, ale i holky v poli zlepšily obranu a začaly lépe proměňovat své šance. Ve 33.minutě byl stav nerozhodný 17:17.  Některé samostatné akce Nikči H. či Anety Š. byly odvážné a krásně zakončené. Zuzce P. se tentokrát tolik nedařilo střelecky, zato na sebe stahovala obránce, viděla Nikču F. v pivotě a sama vybojovala několik sedmimetrových hodů.

Anička byla v druhé půli téměř neprůstřelná a na výhře týmu má obrovskou zásluhu. Ani sedmičku po hrací době chlapci nedokázali proměnit. Soupeř byl nejvíce nebezpečný na levé straně, kde Vomáčka s Lešanským dali 15 branek. Konečně začala proměňovat i naše křídla, Verča s Leou daly po dvou brankách, Julča dala také krásný gól. Peťa makala v obraně, i v útoku na sebe stahovala hráče, branku vsítila z prostoru pivota po odraženém míči. Nika F. dala krom tří branek ze hry i dvě sedmičky! Všechny holky zaslouží velkou pochvalu za bojovný a týmový výkon! Baby super, jen tak dál!

Příští víkend jedeme v neděli ráno do Kostelce na Hané.