Mladší žačky A nebodovaly

HBC Olomouc 1966 – DHK Zora Olomouc „A“  28:19  (18:12)

Sestava a branky: Krajcová – Šmídová 2, Habermannová 2, Holotíková, Helísková 2, Skácelová, Hlačíková, Zlámalová, Smetková 8/2, Pivodová 1, Divišová, Krapková 3/2, Skálová, Andoková 1

V sobotu jsme hráli s kluky z HBC Olomouc, minulý zápas skončil remízou, a tak se očekávalo s velkým napětím, jak oba aktéři utkání přistoupí k tomuto „poslednímu“ vzájemnému zápasu. Výsledkově zápas rozhodli 2 borci, kteří rychlostí, fyzickými parametry a z toho vyplývající razancí střely se s našimi holkami nemůžou rovnat. Těm klukům to samozřejmě nejde vyčítat, hrají podlé své přirozené touhy se prosadit, ale jsou osoby, které by měli reagovat. Každopádně jejich řešení finální přihrávky či střely bylo velmi dobré. My jsme s výkonem našich holek velmi spokojeni, úkol před zápasem zněl jasně, chceme náš herní rejstřík rozšířit, a proto se budeme pokoušet o střelbu spojek, tak aby nebyly v kontaktu s obráncem a to holky plnily, byť z těchto střel příliš branek nezaznamenaly (zatím!). V obraně musíme zapracovat na zdravé agresivitě a rychlejšímu přistupování k hráčům, také v oblasti psychiky musíme být více odolní, aby nás chvilkové herní výpadky či malé bolístky doprovázené slzami nerozhodili.

Holky daly branky ze všech postů, tentokrát nám vycházeli i 7m hody se skórem 5/4, bylo pár zbytečných ztrát míče (s tím stále bojujeme, ale kdo ne). Holky jako tým zaslouží velkou pochvalu, i když se nám v porovnání s kluky výkonnostní nůžky začínají stále více a více rozevírat. Největším bojovníkem zápasu byla naše Háňa Skácelová, která i přes škaredý pád na hlavu utkání dohrála. Další zápas hrajeme na domácí palubovce v sobotu proti klukům z Velké Bystřice.

Trenér: Jaroslav Hlačík
Asistent: Aleš Krapka