Poslední kolo starších dorostenek se odehraje v poklidu

              Nejvyšší soutěž starších dorostenek má před sebou poslední kolo dlouhodobé soutěže, medailové pozice jsou už několik týdnů jasně dány, jsou známi i účastníci Česko-Slovenského poháru v obou kategoriích (za Česko v obou kategoriích Baník Most a HK Ivančice ve starších spolu s mladšími ze Slavie Praha),  který bude hostit hala Baníku Most. Pro úplnost ještě, kdo bude v Mostě startovat z dorosteneckých týmů Slovenska? V obou kategoriích to bude ŠŠK Prešov, u starších ŠKP Bratislava u mladších Duslo Šaľa.

               Vraťme se ale k zápasům předposledního kola starších dorostenek, k žádnému většímu překvapení nedošlo, byli jsme trochu zvědavi na to jak uspěje Baník Most, když vlastně ve stejnou dobu hrály jak ženy interligu v Praze na Slavii, tak také starší dorky v Jindřich. Hradci. Ukázalo se ale jak širokými hráčskými kádry mostecká družstva disponují, stačilo, několik mladších dorostenek a dvě střelkyně z interligového družstva žen Švihnosová, která nastřílela 15 a Tesařová sedm branek, k tomu slovenská brankařka Opátová a to na Jihočešky stačilo. Závěr soutěže zastihl ve výborné formě Slavistky, které na jaře nestačily jen na Most a Ivančice, překvapivě ale zakoply v Písku. Neunikly nám ani určité problémy v Ivančicích, které asi honí v posledních kolech spíš výsledky družstva žen na úkor dorostenek, které měly už své jisté, ale nastupovat k mistrovskému utkání dorostenek s počtem osmi, až devíti hráčkami, to už jsme u Ivančických dlouho neviděli. Plný bodový zisk si v posledních třech kolech připsalo družstvo Zlína a rázem se dostalo mezi uchazeče o umístění v první polovině tabulky. Bude-li jim to ale bude stačit na 5. místo, to závisí také na našem družstvu, které zabodovalo v neděli v Ostravě a navíc má ještě k dobru očekávanou kontumací družstva Veselí, které zrušilo své utkání v Olomouci. Pokud se Hanačkám podaří naplno bodovat doma proti nevyzpytatelnému Písku, pak by jim nemělo uniknout  konečné páté místo v prvoligové tabulce.

               Poslední kolo prvollgové soutěže začne utkáním v sobotu v Olomouci, které nastoupí proti děvčatům Sokola Písek. Sokolky v neděli potvrdily sounáležitost družstva žen  k interlize, mohou  si tedy dovolit poslat do Olomouce k utkání dorostenek kompletní družstvo, které má na svém kontě dost překvapivou výhru nad Slavií, ale také nad Porubou. Je otázkou jak klub rozhodne o složení družstev pro poslední kolo, první družstvo žen hraje v sobotu doma poslední kolo nadstavby proti Zlínu, B družstvo žen večer v Praze utkání o první místo ve druhé lize žen proti Astře a dorostenky budou hrát v Olomouci. Pokud budou chtít  všechno obsáhnout budou mít pěknou honičku, ale oni si s tím určitě poradí. Předpokládáme však, že na Hanou přijedou dorostenky jak s Adélou Velkovou, tak i s Michalou Hauserovou, když obě stály i u zrodu výhry nad Slavií.  Zbývající utkání budou hrána v neděli, kdy ve Zlíně nastoupí v očekávaném vyrovnaném utkání domácí proti celku Poruby. Slavia Praha nastoupí k poslednímu utkání doma proti posledním Otrokovicím, pro které by to mělo být loučení s nejvyšší soutěží dorostenek. Poslední utkání mezi družstvy absolutní špičky uvidí příznivci v Ivančicích, které by měly nastoupit kompletní, prvoligové ženy nastoupí po nich také doma, takže žádný problém. Lídr tabulky Baník Most zakončí svou spanilou jízdu soutěží doma proti DHC Plzeň

Rozpis 22. kola 1. ligy starších dorostenek

Sobota 18. 05. v 15:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek

Neděle 19. 05. v 12:00 hod.: HC Zlín – HC Sokol Poruba

Neděle 19. 05. v 13:00 hod.: DHC Slavia Praha – TJ Jiskra Otrokovice

Neděle 19.05.  v 13:30 hod.: HK Iančice – Házená Jindř. Hradec

Neděle 19.05.  v 16:00 hod.: DHK Baník Most – HC Plzeň

Volný los má HK Veselí n. Mor.

 

Autor textu: Václav Dobeš