Mladší dorostenky opět vítězně

Sokol Kobylisy II  – DHK Zora Olomouc 28:37 (13:14)

Sestava a branky – Habermannová K. – Coufalová A., Selingrová K. 1, Litvínová E., Maráčková M. 1, Janků N. 1, Kuxová N. 15,  Smějová Michaela 7, Smějová Monika 4/1, Machačová M. 4, Spurná M. 1, Krejzlíková E. 3

V úvodním kole jarní části jsme cestovali do Prahy, kde jsme se utkali s týmem z Kobylis. Cesta vlakem a ospalé počasí jakoby se podepsalo na děvčatech v prvním poločase. V útočné hře to ještě šlo, ale obrana nefungovala. Nebyli jsme dostatečně agresivní. Před soupeřkami jsme ustupovali a nedokázali je přerušovat, čehož dokázaly domácí hráčky využít a jednoduše nás přečíslit. Když se k tomu přidala i řada zbrkle řešených situací v útoku, byl poločas velice vyrovnaný.
 
Do druhého poločasu jsme vstupovali ve dvojnásobném oslabení, ale s odhodláním přidat v obraně a zrychlit přechod do útoku.  Zlepšenou obranou jsme donutili soupeřky k chybám a nepřesné střelbě. Když jsme zrychlili i přechod do útoku, začala děvčata z Kobylis fyzicky odpadat. Náskok postupně narůstal  a do hry se zapojila všechna děvčata. V utkání se střelecky dařilo Natce Kuxové, kdy ukázala velký tah na bránu.
 
Vítězství se nerodilo vůbec lehce, protože jsme bojovali především sami se sebou. Jsou utkání, kdy nejde vše úplně podle představ, proto je potřeba zatnout zuby a nahradit um bojovností a nasazením. To holky ve druhém poločase ukázaly, za což je potřeba je pochválit.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský