5. místo mladších žaček „A“ na turnaji O Horňácký Pohár

O tomto víkendu (22.2 – 24.2.2019) se družstvo našich mladších žaček „A“ zúčastnilo kvalitně obsazeného turnaje ve Velké nad Veličkou, do které se sjelo 11 týmů z České republiky a Slovenska. Hrálo se systémem každý s každým, takže holky musely během tří dnů odehrát deset utkání!!. Umístili jsme se na pátém místě s bilancí sedmi výher a tří proher, z toho dvakrát o jednu branku. Nás trenéry zajímalo, jak si holky povedou v konfrontaci s čistě dívčími týmy (protože soutěž hrajeme jenom s chlapeckými týmy). Herně jsme rozhodně nezklamali a naše zápasy se Šalou, Zlínem či s Pískem patřily k ozdobám turnaje. Výborně odchytala turnaj Míša Krajcová, její výkonnostní růst během pár měsíců je na velkou pochvalu, v obraně holky bojovaly a nedaly soupeřům nic zadarmo, v útoku se dokázaly prosadit jak na vysunutou, tak i obranu 0:6. Hodně branek daly po rychlém útoku na nepostavenou obranu. 
 
Na turnaji jsme viděli několik velmi dobrých individuálních výkonů, nad kterými čněl výkon naši Ádi Smetkové, která byla po zásluze vyhlášena nejlepší hráčkou celého turnaje. Blahopřejeme!!! Musíme, a velmi rádi, ale pochválit všechny holky za příkladný přístup, bojovnost, nadšení a zvládnutí náročného třídenního turnaje a šíření dobrého jména DHK Zory Olomouc.
 
Sestava a branky: Krajcová – Šmídová 12, Habermannová 17, Holotíková, Helísková 7, Hlačíková 7, Zdráhalová, Marková, Smetková 36, Pivodová 2,  Krapková 5, Skálová 9, Andoková 1
 
Výsledky utkání DHK Zora Olomouc:

ŠKP Bratislava – DHK Zora Olomouc 4:11

DHK Zora Olomouc – Veselí 11:7

Velká nad Veličkou – DHK Zora Olomouc 3:11

Zlín – DHK Zora Olomouc 10:9

DHK Zora Olomouc – Písek 9:8

Otrokovice – DHK Zora Olomouc 7:10

Šala – DHK Zora Olomouc 8:7

DHK Zora Olomouc – Malacky 10:5

Háje – DHK Zora Olomouc 11:5

Strážnice – DHK Zora Olomouc 6:12