Hanačky zahájily odvety porážkou v Ivančicích

HK Ivančice – DHK ZORA Olomouc   22:15  (12: 9)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:4, 5:4, 9:5, 9:9, 12:9 – 12:10, 17:10, 19:13, 21:14, 22:15.

Rozhodčí: Hanák, Procházka    diváků 86      7 m hod: 0 – 3/3       vyloučení: 2 – 2

 Sestavy a branky:

HK Ivančice: Šiplová – Fraňková 1, B. Krejčíková 6, Olšová 6 , Dužíková,   Studená 2, Rechová, Kocábová, Vavroušková 3,  L. Krejčíková 3, Bendová, Velebová 1.

Trenér: Pavel VAVROUŠEK

 DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 2/2, Veselá 2,  Protivánková, Molíková 3, Grofková, Kristková, Možíšová 4, Palátová, Dobrovská  1, Rožková, Krůpová 3/1.

Trenér: Mgr.Lubomír KREJČÍŘ

          V nezvyklém pozdně večerním čase se hrálo odložené utkání 12. Kola 1. Ligy starších dorostenek v Ivančicích. V roli vysokého favorita vystupoval domácí celek, který ztratil v podzimní části soutěže jen dva body z porážky s lídrem tabulky Baníkem Most a bod za remízu v poslední kole v Jindř. Hradci. První částt utkání se vyznačovala vyrovnaností prvních deset minut se obě družstva střídala ve vedení až do stavu 5:5. Poté se Hanačky na pět minut střelecky odmlčely a domácí hráčky toho využily k tomu, že si vytvořily čtyřbrankový náskok. Stejný model vyzkoušely také domácí děvčata, která se odmlčela dokonce na osm dlouhých minut a hostujícímu týmu to stačilo k vyrovnání náskoku na 9:9. Posledních sedm minut prvního poločasu  pak patřilo domácím družstvu, které třemi brankami stanovilo výsledek prvního poločasu. Rozhodující pasáž utkání se odehrála mezi třetí a 12. minutou  druhého poločasu, opět bez jakéhokoliv přispění hostujícího týmu, což domácím družstvu stačilo k zisku rozhodujícího sedmibrankového náskoku, který se ukázal pro výsledek jako rozhodující. Hanačkám se už v závěru nepodařilo výsledek  dramaticky ovlivnit a rozdíl zůstal prakticky bez změny. K naší hře nutno zdůraznit zejména kvalitní hru celé obrany.

 

          I když konečný výsledek vyzněl jasně ve prospěch domácího týmu, nelze vystoupení našich děvčat hodnotit nijak negativně.  Sice se střelecky nedařilo tak jako na příklad v zápase proti Porubě, napočítali jsme na příklad osm střeleckých pokusů mimo, branku, domácí brankařka Šiplová zaznamenala 18 úspěšných zákroků, naše gólmanka Poly Polášková měla úspěšných zákroků 14, což je také kvalitní číslo. Celkový výsledek střeleckých pokusů byl 33%, což byl vlastně jeden  z klíčových důvodů porážy. Velkou aktivitou v našem družstvu hýřily především Anička Možišová a Bětka Krůpová, hodně práce odvedla při rozehrávce Markéta Dobrovská, stoprocentní práci odvedla také na křídle Monika Molíková.  Na závěr musíme zvýraznit také to, že několik našich děvčat  nenastupovalo do utkání cela fit, patřily spíš do postele než běhat někde po hřišti, což se zejména týkalo Ádi Protivánkové, Cladudi Roupcové, Bětky Krupová a Moni  Molíkové.

       Oporami domácího týmu byly podle očekávání na spojkách hrající Barbora Olšová a Bára Krejčíková, spolehlivý výkon odvedla další Barbora Vavroušková, dařilo se také mladičké Lucii Krejčíkové. Velkou posilou kvalitní  hry domácího družstva Ivančic je posila z Havl. Brodu Veronika Studená, která roste ve vynikající hráčku, což prokazuje v družstvech dorostenek i žen Havl. Brodu. Na příklad o víkendu hrála v Ostravě za družstvo starších dorostenek  a dala 14 branek a za prvoligové družstvo žen v Otrokovicích  kdy se trefila 11 krát.

   Autor textu Václav Dobeš