Černá sobota moravských družstev interligy

          Kolo plné překvapivých výsledků. Ano i tak by se dal popsat až nečekaný export bodů, nebo chcete-li neúspěšná sobota moravských celků v interlize. Ani jeden z moravských zástupců v interlize si v sobotu nepřipsal ani bod ze zápasů, v nichž každému z nich šlo o hodně. Svůj úkol tak však splnil  pouze jediný a to Veselí, momentálně pátý tým interligy, který klopýtl v hale českého mistra v Mostě. Tam to tedy ani nelze za ztrátu hodnotit. Na Slovensku utržil ztrátu Zlín, který nechal oba body na Šariši, kde Prešov začal sbírat body. Zlín tak přišel o body jen tím nejtěsnějším rozdílem o to víc porážky zamrzí. Dvě utkání si jsou ve svém .principu a i v některých dalších souvislostech dost podobné. Obě moravská družstva Poruba i Olomouc jela do Čech jednoznačně pro body, oba soupeři však svorně neproměnili po čtyřech sedmimetrových hodech !!! Oba tedy asi zaslouženě prohráli. V posledním utkání v neděli v Praze se z pohledu play-off nic mimořádného nestalo. Slavia sice nedosáhla na kýžené dva body, nakonec ale je hodně spokojená se ziskem jediného, kterým se po týdnech útrap už vyšvihla na celkově třetí příčku tabulky. O víkendu přivítáme Slavii na Hané a očekáváme opět velikánskou bitvu..

 

         Ze západních Čech až na dvě nejvýchodnější výspy interligy pojedou plzeňské házenkářky. Ve čtvrtek v poslední únorový den změří síly v Michalovcích proti Iuventě Michalovce, po přesunu o pár kilometr východněji se zastaví na Šariši, aby dohrály jedním „mrzem“ odložený zápas proti Prešovu, který se měl hrát jako součást  15. kola už 9. února.  V sobotu 2. března jsou naplánována další tři utkání 17. kola, to první, které bude mít označení šlágr kola a bude se hrát na Hané, svede proti sobě domácí DHK ZORA Olomouc proti Slavii Praha. Od 18:00 hod. nastoupí proti sobě Prešov proti Sokolu. Písek. Střetnou se dvě družstva, která byla před týdnem úspěšná. Tentokrát předpokládáme, že body zůstanou doma, Prešov určitě bude chtít navázat na procitnutí svého týmu, který si smlsnul před týdnem na Zlínu. Také podvečerní střetnutí v Mostě bude mít jednoznačného favorita v domácím týmu, Bánovce si jen velmi těžko odvezou domů nějaký bodík. Stejně tak se dá jen velmi těžko hledat v sobotním zápase v Šaľe jiný výsledek než výhru domácího Dusla. Také poslední nedělní zápas ponese označení šlágr kola, hostující Veselí, stejně jako v předchozím utkání Zlín, pojede k dalšímu utkání na hřiště soupeře, tentokrát pojede do Ostravy k souboji se Sokolkami z Poruby. Poruba se dlouho pyšnila svou domácí neporazitelností, o kterou přišla v posledních dvou domácích duelech, třetí zaváhání po mistrovských týmech Michalovcích a Mostem  si ale už určitě nebude moci dovolit.

Sobota 02. 03. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha  

          Slavia po šesti výhrách ztratila v domácím prostředí bod se Šaľou, který se stal ve skutečnosti po zvážení všech okolností vlastně výhrou. Slavia se ještě na začátku odvetné části potácela někde v oblasti na konci reálné možnosti zasáhnout do play-off  Až poslední vítězná série vše obrátila a Slavistky se rázem zařadily na vítěznou vlnu a na té by mohly doplut hodně daleko. Je ale faktem, že  nyní teprve začíná ta pravá bitva, po zápase na Hané budou hrát velkou sérii tří zápasů na domácím hřišti  postupně v pořadí – Michalovce, Most a Veselí a teprve tam se ukáže  ta pravá síla družstva. Pokud tuto sérii zvládne bez úhony, nebo jen s několika šrámy bude si moci říci, ano blížíme se svému vysněnému cíli. V posledních týdnech, nebo doslova dnech jsme zaznamenali v hráčském kádru Slavie několik zajímavých změn. Z druhého družstva tabulky 1. ligy Sokola Kobylisy přestoupily dvě hráčky Barbora Janoušková a Natálie Továrková, které se také hned zapojily do družstva Slavie v utkání v Prešově. Co tato změna má znamenat to zatím kabina Slavie jaksi tají.  Současná hráčská Slavie má v kádru hned trojici olomouckých odchovankyň, přes Baník Most se sem přesunula před třemi roky Adriana Míšová a před loňskou sezonou sem přestoupily, zatím na limitovaný přestup sestry Tereza a Vendula Fryčákovy. Další měny v kádru byly vyvolány odchody, za brankařku Kudláčkovou, přišla Makedonka Serafinová a poprvé se v české lize objevila exotická tvář z Brazilie – Juliana Borges Lima, která hrávala v maďarském Debrecenu. Dnešní Slavia, to je dobře namazaný stroj, těžící z rychlosti mladých hráček, najdeme zde několik excelentních střelkyň v čele s odchovankyní Slavie Terezu Pokornou, Plzeňačku Veroniku  Galuškovou, Brazilku Limu, vynikající rtuťovitou rozehrávačku Elišku Jačkovou, obě pivotky  Míšovou a Slovenku Tulipánovou a Olomoucká rychlonohá dvojčata Fryčákova na křídlech. Očekáváme boj na ostří nože, naše družstvo už nad Slavií  nevyhrála hodně dlouho, poslední domácí výhra má datum před sedmi lety  v ročníku 20010/1l, kdy jsme Slavii porazili 42:29.  Tož mám teda Slavii co vracet !!!

 

Rozpis 18. kola MOL ligy:

Čtvrtek 28. 02. v 17:30 hod.:Iuenta Michalovce – DHC Plzeň

Pátek   01. 03. v 17:00 hod.: ŠŠK Prešov – DHC Pzeň

Sobota 02. 03. v 17:30 hod.:DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha

Sobota:02. 03. v 18:00 hod.:ŠŠK Prešov – TJ Sokol Písek

Sobota 02. 03. v 18:00 hod.:DHK Baník Mos – HK Sokol Bánovce n. Bebr

Neděle 03. 03. v 17:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín

Neděle 03. 03. v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – SHK Veseli n. Mor.

 

Autor textu: Václav Dobeš