Hanačky nechaly oba body v Plzni

DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc 19:16 (12: 6)

Průběh utkání: 2:0, 4:3, 6:5, 9:6, 12:6 – 12:8, 14:9, 16:11, 17:14, 19:14, 19:16.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř   172  diváků       7 m hody:2/1 – 9/5:     vyloučení:  6 – 2

Sestavy  a branky:

DHC Plzeň:  Mácalová, ŠíbravováKepková 2, Líbalová 1, Oravcová 7/1, , Šmrhová, Sedláková, Michalská, Mudrová 6, Franzová 1,  L. Galušková 1, D. Galušková, Fousková, Poslední, Svobodová 1, Ferencová.

Trenér Richard ŘEZÁČ

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 1, Závišková 1, Trumpešová 1, Kapsová 1, Sovová 2/2, Salčáková 1, Krajčovičová 2, Severová 1, Salašová, Gajdošíková 4, Řeníčková, Patrnčiaková 2/2.

Trenér: Jan HEGAR

Smutná a neradostná cesta ze západních Čech na Hanou čekala v sobotu večer házenkářky Olomouce po porážce od nováčka soutěže v Plzni. Vracely se bez bodu, ačkoliv vše jim nahrávalo. Zejména znalost výsledku předchozího utkání jejich největšího konkurenta Poruby, která hodinu předtím v nedalekém Písku nechala také oba body na hřišti místního Sokola. Stačilo v Plzni jen vyhrát a propastná bodová ztráta by byla skoro smazána, tak musejí naše děvčata bojovat dál a věřit v další klopýtnutí soupeřů.  Už příjezd do Plzně naznačoval, že domácí nováček bude chtít využít neúplnosti sestavy Hanaček k tomu, aby svůj sen naplnily, bojovnost, nasazení a hodně házenkářského umu jim k tomu napomáhalo. Od prvních minut zápasu se nováček do našich holek zakousl  a táhl za delší konec. Vytvořil si dvou až tří brankový náskok a až na výjimky v polovině prvního poločasu, kdy Hanačky stáhli na jednobrankový náskok , určoval dění na hřišti. Pohroma přišla v posledních minutách poločasu, kdy se podařilo domácímu celku svůj náskok  navýšit  až propastných šest branek. Vybojovaný rozdíl se domácím děvčatům dařilo udržovat až do 21. minuty, kdy se Olomoučankám podařilo snížit na 17:14, domácí ale vzápětí kontrovaly dvěma brankami a navýšily opět své vedení  na rozdíl pěti branek, Hanačky na závěr ještě snížil na konečný tříbrankový rozdíl, body to ale nezachránilo.

Ta omluvu Hanaček nutno uvést, že nejely na západ Čech v nijak dobrém rozpoložení , k dlouhodobě chybějícím  brankařce Haladíkové a Žáčkové, přibyly ještě nemocné Kašpárková s Jansovou a ne zcela fit nebyly ani některé další hráčky.  Herně domácí hráčky v utkání excelovaly, prim hrála mladá domácí brankařka Eliška Šibrová, která naše střelkyně vychytala, zaznamenala 21 úspěšných zákroků, včetně čtyř sedmimetrových hodů. Mimo to naše hráčky také nepřesně střílely, když zaznamenaly  17 nepřesných střel, což je spolu se čtyřmi sedmičkami opravdu vysoké číslo. .Z domácích hráček se prosadily hlavně dvě spojky Oravcová a Mudrová, naše střelkyně  snad s výjimkou Gajdošíkové, která se trefila čtyřikrát měly vždy po jednom, max. dvou zásazích. Z našeho družstva se do střeleckých tabulek zapsalo 10 hráček, z toho dvě pouze dvakrát ze 7m hodů.