Vítězná dohrávka mladších dorostenek

DHK Zora Olomouc  – Sokol Poruba A 45:22 (23:9)

Sestava a branky – Fišerová D., Habermannová K.- Coufalová A. 1, Selingrová K., Litvínová E. 2, Maráčková M., Kuxová N. 11/2, Hejlová Š. 6, Smějová Michaela 7, Smějová Monika 4, Machačová M. 9, Spurná M., Krejzlíková E. 5

V dohrávce podzimní části 1.ligy mladších dorostenek jsme přivítali na domácím hřišti soupeřky z Ostravy-Poruby. Ostrava měla pouze o bod méně než my a v předešlém utkání dokázala porazit silný Zlín. Proto jsme očekávali velký boj. Po zimní přestávce, kdy se týmy snaží především nabírat fyzickou kondici, sílu a až v závěrečné fázi dolaďují herní prvky, jsou první utkání vždy velkou neznámou. Navíc je to komplikované, když do závěrečné přípravy zasáhnou odjezdy na lyžařské výcviky.

V tomto utkání jsme přesto dominovali od úvodního hvizdu. Naše holky do utkání vstoupily s velkou chutí. Obrana působila velice kompaktně, přechod do rychlého útoku i postupný útok se nám dařil. Ve 20. minutě svítil na ukazateli stav 17:3 a poločas skončil 23:9. V přestávce nebylo děvčatům co vyčíst, až na pár detailů. Na co jsme však kladli důraz, bylo nasazení a nepolevení ve druhém poločase, neboť v minulých utkáních jsme se s tím poměrně potýkali. Holky tentokrát udržely koncentraci celých šedesát minut, za což zaslouží velkou pochvalu. V celém utkání byla z naší strany vidět velká spousta pěkných akcí i branek, a to jak z přechodu do druhé vlny, tak z nacvičených kombinacích, kdy v závěrečné fázi je velice důležitý rozhodovací proces.

Všechna děvčata zaslouží pochvalu. Utkání se obzvlášť povedlo Monče Machačové, u které je vidět v tréninkovém procesu velký progres, ale musí se to postupně naučit prodávat i v samotných mistrovských utkáních, aby pak z toho mohl těžit celý tým. Tyto získané body musíme potvrdit v následujícím utkání v Praze-Kobylisích.

Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský