Mladší dorostenky bodovaly proti Zlínu

DHK Zora Olomouc – Handball club Zlín   26:23 (11:13)

Sestava a branky: Masaříková, Štrublová, Sedláčková 7, Krajčová 3, Urbanová, Smetková 12/6, Marková 1, Krapková 2, Večeřová 0, Andoková 1, Knedlová

Sobotní dopoledne patřilo dalšímu zápasu mladších dorostenek, které přivítaly na domácí palubovce Zlín. Celý týden jsme bojovaly s různými zraněními a nemocemi, ani na zápas nebyly všechny holky v pohodě, tak jsme byly zvědavy, jak to dopadne. První poločas jsme začaly dobře v útoku nám vycházely kombinace, souhra s pivotem i činnosti 1na1, v obraně jsme hrály pozorně, přesto se soupeři dařilo zakončovat hlavně z dálky. Holky bojovaly a Zlínu nedaly nic zadarmo, bohužel neudržely náskok, a do šaten jdeme za stavu 11:12 pro Zlín. Dopomohly tomu i naše nepřesnosti a technické chyby, kterých se musíme snažit vyvarovat.

Druhou půli začínáme aktivně, ve stejném nastavení, z prvního útoku skórujeme, a soupeře si tak držíme u těla. V rozmezí 11a14 minuty se nám daří vsítit 4 branky v řadě a odskakujeme 20:17. Zlín reaguje time-outem a následně se přibližuje na 1 branku. Holky, ale svou bojovností i podporou diváků dotahují zápas do vítězného konce 26:23 a nečekaně tak bereme 2 body. Holky chválíme za bojovnost, a doufáme, že si takové nastavení přenesou i do dalších zápasů.