Boj o průběžnou třetí příčku starších dorostenek ve prospěch hostujícího Zlína

DHK Zora Olomouc – Handball club Zlín 27 : 36 (14 : 16)

Sestava a branky: Fadrná N., Štrublová N.: Krajčová M. 3, Krajčová L. 3, Horáková S. 4, Horutová J. 4, Kubálková A. 5, Hlaváčková K. 2, Floriánová N. 2, Rodeková N. 2, Ešnerová E. 1, Marešová P. 1, Žurková Z. 

Do zápasu jsme nastoupili oslabeni o obě levé spojky Terku Kräuterovou a Nikču Hynkovou, které jsou bohužel zraněné. I přesto jsme byli v prvním poločase rovnocenným soupeřem a utkání bylo hodně vyrovnané. V průběhu zápasu jsme se dostali pětkrát do hry v oslabení, kdežto soupeř hrál celé utkání v plném počtu. Také s proměňováním šancí jsme měli potíže, nedaly se dvě sedmičky, celková úspěšnost střelby byla 62%. Brankářkám se také nedařilo, jak jsme zvyklí, jejich úspěšnost byla dvacetiprocentní.  Výsledek utkání je dosti krutý a neodpovídá průběhu, kdy jsme ještě v 38. minutě prohrávali o dvě branky. Bohužel se nám nedařilo ubránit spolupráci spojek s pivotem a střelecky disponované Filípkové to začalo padat do brány, navíc se na levém křídle často do střelecké listiny zapisovala Podškubková. 

Zápas se nám nevydařil dle představ, ale i to se stává a je potřeba trénovat, zabrat ještě víc a ukázat, že patříme mezi nejlepší! Všechny hráčky makaly, nikdo to nevzdal, ale v druhém poločase byl Zlín lepší a k výhře gratulujeme. Z našich hráček zaslouží pochvalu za stoprocentní střelbu a nasazení v pivotě Julča Horutová a také na spojce Lucka Krajčová, která hrála i za mladší dorostenky, kterým pomohla k vítězství. Příští víkend odjíždíme obě dorostenecká družstva do Písku a my ty body přivezeme!