Hanačky vezou dva zlaté body z Edenu a Play-off je na dosah.

DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc  25:27 (15:17)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 5:4, 6:4, 6:8, 8:8, 9:10, 10:11, 12:12, 12:15, 15:16, 15:17 – 17:17, 18:18, 18:20, 19:23, 20:24, 22:24, 22:26, 23:27, 25:27.

Rozhodčí:  Blanár – Opava             Počet diváků :  160        Střelba 7 m hodů:  2:1 – 3:3     Vyloučení: 3 – 1

DHC Slavia Praha: Malá, Kudláčková – Holečková 2, Franková 3, Motejlová, Vostárková 3, Novotná, Holeňáková 3, Zimová, Míšová 4/1, Weisenbilderová 4, Švihnosová 2, Vavroušová 1, Jestříbková 3.

Trenér Jan SALAČ

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová, Š.Spurná – Závišková 3/3, Jansová 5 , Protivánková , Roupcová 2, Krajčovičová 6, Krejzlíková 1, Fryčáková 1, Možíšová 2, Machačová 2,  Kuxová 3, K. Kubálková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Olomoucké házenkářky splnily v nedělním odpoledni v pražském Edenu to, co si před utkáním slíbily a co také  jejich trenér Libor Malínek po remízovém utkání před dvěma týdny doma po utkání proti Baníku Most prohlašoval. Sice  zisk bodu proti Mostu byl super, ale ještě musíme v Praze bodovat proti Slavii. Byl to sice cíl, ale Hanačky pro něj udělaly v neděli maximum a nakonec si z Edenu vezou domů body dva a tím si vlastně podepsaly vstupenky do play-off.

Nedělní zápas začal lépe pro domácí házenkářky. V první desetiminutovce tahaly za delší část provazu a udržovaly   si neustále mírné vedení. Ke zvratu skóre došlo na začátku druhé desetiminutovky, kdy Hanačky zužitkovaly dvě sedmičky v krátkém sledu, které bezpečně proměnila Iva Závišková a doplněné dvěma brankami z rychlých protiútoků Machačové a Krajčovičové. Rázem hostující tým vedl 6:8. Vedení však hostujícímu celku moc dlouho nevydrželo. Tereza Vostárková v čase, kdy se poločas překulil do své druhé poloviny, vyrovnala na 8:8. Následně se výsledek několikrát protočil až do začátku poslední desetiminutovky 1.poločasu, kdy se hostujícímu družstvu podařilo další čtyřbrankovou šňůrou odskočit na 12:16, což bylo v době, kdy do poločasu zbývalo odehrát 5 minut. Závěr poločasu se však lépe vydařil domácímu družstvu, které třemi brankami v řadě snížilo na 15:16, závěr poločasu se však přece jen podařilo dohrát vítězně Hanačkám, které opět Ivou Záviškovou po sedmičce na 15:17 dohrálo poločas.   Druhý poločas zahájily opět ofenzívněji domácí hráčky dvěma brankami a vyrovnaly tak na 17:17. Dvěma brankami odpověděla Krajčovičová a jednu přidala Tereza Fryčáková, takže po pěti minutách vedlo opět naše družstvo dvoubrankovým rozdílem 18:20. V končící desáté minutě přidalo Hanačky opět tři branky, když  zásluhou dvakrát Možišové a jednou Kuxové navýšilo své vedení na čtyřbrankový rozdíl.  V polovině druhého poločasu ještě zahrozilo domácí družstvo, které snížilo na dvoubrankový rozdíl. Hanačky si však už výhru pohlídaly. V závěru pomohla ještě také neproměněná sedmička Weisenbilderové, kterou zlikvidovala skvělým zákrokem Míša Polášková a vzápětí z brejku Kuxová vstřelila rozdílovou čtvrtou branku a navýšila vedení na uklidňující čtyřbrankový rozdíl.  Nakonec si Hanačky odvezly domů zaslouženou výhru.

Oporou v brance Hanaček byla brankařka Míša Polášková, která si připsala 21 úspěšných zákroků, což představovalo 45 % úspěšnost. Výbornou bilanci se může pochlubit Denisa Krajčovičová, která zaznamenala z 8 střeleckých pokusů 6 branek, z toho 2 zaznamenala z brejků. Svou střeleckou stoprocentní úspěšnou v proměňování sedmimetrových hodů potvrdila Iva Závišková, tentokrát proměnila všechny tři pokusy. Stoprocentní střeleckou úspěšností střelby se může pochlubit také Anička Možišová.   Vysokou střeleckou úspěšnost střelby (66:%) si připsaly Nikola Jansová a Claudie Roupcová, 75 % úspěšnost měla tentokrát Klára Kubálková. Vysoké procento asistencí (celkem po třech) si připsaly Machačová a Kuxová. Pokud jde o neúspěchy v technických chybách, zarážející je vysoký počet ztracených přihrávek, kterých jsme napočítali 17. Hráčky asi nezdobí ani vysoký počet neúspěšných střel z prostoru spojek, celkem  jich bylo 13!

Poznámka k Play-off:

Pro úplnou jistotu potřebují ještě Hanačky splnit něco. Pojďme se na to tedy zaměřit. Pokud bychom už chtěli předpokládat, že nutné dva body jednoznačně přivezeme ze Stupavy, jde sice o velkou pravděpodobnost, ale míč je kulatý a stát se může bohužel cokoliv. I proto raději vycházejme z toho, že Plzeň sice má o tři body méně než naše družstvo a hraje ve Zlíně a doma s Dunajskou Stredou. Může samozřejmě zaváhat už ve 21. kole ve Zlíně, tam by jakákoliv bodová ztráta Plzně znamenala naši jistotu postupu, protože máme s Plzeňačkami výhodu vzájemných zápasů (v Plzni výhra domácích 27:25 v Olomouci naše výhra 34:31). A pokud jde o druhého potenciálního soupeře – Kynžvart ? Ten má na náš tým dokonce čtyřbodovou ztrátu, takže v případě vzájemného utkání, jakýkoliv bodový zisk našeho týmu hovoří pro náš postup. Naopak výhra o dva a více branek dává šanci soupeři. Samozřejmě stále však platí, že jakýkoliv bodový zisk v posledním kole ve Stupavě pro náš tým v obou utkáních našich soupeřů staví automaticky na postup naše družstvo. A TO JE NADĚJNÉ !!!!!