Máme za sebou další rok, kdy jsme hlavním spoluorganizátorem ŠKOLNÍ LIGY OLOMOUC

Již tradičně se náš klub podílí na organizaci projektu školní liga, konkrétně potom jedna z deseti školních lig v kraji, a to Olomoucká ŠL. V letošním roce se nám osvědčila spolupráce s HBC Olomouc postupně se k nám během roku přidal také klub Aktiv Olomouc. Jedná se o tři Olomoucké kluby, kterým není jedno, jak děti sportují v základních školách. 

Díky podpoře OLKSH se okruh škol rozšířil. Do naší haly tak během půl sezóny dorazili tyto základní školy: ZŠ Holečkova, ZŠ Hálková, ZŠ Spojenců, ZŠ Holice, ZŠ Svatoplukova, ZŠ Koménium, ZŠ Horka nad Morvou, ZŠ Skrbeň, ZŠ Nedvědova, ZŠ Nemilany, ZŠ Heyrovského. Aktuálně je kapacita už velice naplněná, protože některé školy přijedou klidně se dvěma či třemi družstvy. Děti mají o školní házenou zájem a to je pro nás skvělá zpětná vazba. Přesto, že je organizace těchto turnajů už složitější, radost dětí to pořadatelům vždy vrátí. 

Během těchto turnájků si zkouší také spousta mladých sportovců roli rozhodčího či trenéra při moci s tímto projektem. Pro učitele je vždy připraveno malé pohoštění, aby se u nás cítili všichni jako doma. Velké díky patří všem učitelům, vychovatelům, asistentům a v neposlední řadě vedení ZŠ, že umožňují dětem sportovat. Během jednoho kola ŠL se na hřišti vystřídá kolem 100-150 dětí, samozřejmě děvčat i chlapců. Rádi bychom aby se Olomoucká liga dále rozšiřovala, ale to už bude záležet na další podpoře z jiných oblastí, jelikož kapacita haly není nafukovací a také prostor lidí, kteří se o ligu starají.