Oba týmy starších žaček za sebou mají domácí turnaj NESTLÉ CUP 2023

V domácí hale DHK Zora Olomouc se konal již 3. ročník turnaje starších žaček NESTLÉ CUP. Turnaje se účastnilo celkem 8 družstev, konkrétně potom 7 družstev z naší republiky a jeden tým slovenský. Starší žačky A skončily na tomto turnaji na 6. místě, starší žačky B na místě osmém. 

  • Hodnocení starší žačky A

Přesto, že některá útkání byla velice vyrovnaná a napínavá, trenérky nebyly s výkony na tomto turnaji vůbec spokojené. Od holkem jsme po herní stránce očekávaly daleko více, některé sice ukázaly zase malý kruček v před po podzimní části, některé však také velký krok dozadu. I přesto, že se do střelecké listiny zapsalo 10 hráček z 11, pokud nepočítáme brankářky. Výkony a hlavně přístup některých nebyl dle představ, vše se však odráží od celkového přístupu k tréninkům a dalšímu hernímu programu děvčat. Hezké utkání, která by se dala vypíchnout byly proti Slavii Praha, VŠ Plzeň a Ivančice, tam nám holky ukázaly, že umí hrát pěknou kolektivní házenou. Oproti tomu utkání proti Velkému Meziříčí nebo Velké nad Veličkou bylo od velké většiny děvčat odevzdané po třech minutách. Doufám, že si všichni přes svátky od házené odpočineme a v lednu naskočíme v plné síle, i my určitě budeme chtít po trenérské stránce něco změnit a další tréninkový plán a program na jarní část sezóny možná lépe promyslet. Velké poděkování patří všem rodičům a ostatním členům klubu za pomoc při pořádání turnaje. 

Sestava a branky za celý turnaj: Zemanová B., Tinklová V., – Lakomá T. 3, Růčková V. 7, Fabiánová M. 9, Rumianová A. 16, Čevorová K. 2, Šmídová J. 15, Alexová J. 3, Jašíčková B. 5, Hodaňová K. 20, Polednová M. 1, Vymětalová A. 3, Halouzková J. 

Výsledky jednotlivých utkání

  • DHK Zora Olomouc B – DHK Zora Olomouc A 8:11
  • VŠ Plzeň – DHK Zora Olomouc 16:12
  • DHK Zora Olomouc – Velká nad Veličkou 9:19
  • DHK Zora Olomouc – Slavia Praha 14:15
  • Ivančice – DHK Zora Olomouc 15:18
  • Velké Meziříčí – DHK Zora Olomouc 14:11
  • DHK Zora Olomouc – Slovan Duslo Šaľa 8:12

 

  • Hodnocení starší žačky B
O víkendu jsme se zúčastnili 3. ročníku turnaje NESTLE CUP na domácí palubovce, v obsazení:  VŠ Plzeň, Velká nad Veličkou, Slavia Praha, Ivančice, Velké Meziříčí, Slovan Duslo Šaľa, DHK Zora Olomouc A. Turnaj byl pro nás velkou výzvou, kdy jsme bojovali s většinou staršími, ale hlavně fyzicky vyspělejšími děvčaty, přes které jsme se těžko prosazovaly. V zápasech holky, ale ukázaly potenciál, zejména začátky zápasů byly velmi vyrovnané, následně však dělaly spousty technických chyb, které soupeř nekompromisně trestal. Obrana i útok nebyl takový jak jsme zvyklí se soutěže, ale přesně proto hrajeme tyto turnaje, abychom se posunuly dál a věříme že příští ročník budeme lepší. Děkujeme rodičům za super podporu i pomoc při pořádání turnaje. 
 
Sestava: Albrechtová, Niklová, Spičáková, Janalíková, Mráčková, Skyvová, Švandová, Kubišová, Nakládalová, Vejražková, Sadilová, Zimmermannová, Fojtíková, Ditmarová, Klimešová