Interliga pokračuje na Tři Krále 12. kolem

              Přesně na šedesát dlouhých předlouhých dní se protáhla přestávka od doby, kdy se odmlčely interligové souboje v českých a slovenský halách. České házenkářky vstoupily do zápasů MS, které se tentokrát hrálo ve Skandinávii, a to ve městech Švédska, Norska a Dánska. Naše reprezentace vstoupila do soutěže obhajující 19. příčku celkového pořadí, kterou by chtěly jistě pokořit a výrazně ji i vylepšit. Své putování zahájily dvěma utkáními se soupeři z mimoevropských destinací a nejprve porazily africký celek Konga 32:22 a po nich pak jihoamerickou Argentinu 31:22. Posledním soupeřem základní skupiny bylo favorizované Nizozemsko, kterému jsme podle očekávání podlehli 33:20. V nadstavbě o postup do čtvrtfinále jsme nejprve bez problémů porazili celek Ukrajiny 23:30. V dalším kole nás čekal největší favorit z absolutní světové špičky – celek Španělska, kterého náš rozjetý tým smetl po výhře 30:22. V dalším průběhu MS se však už našim hráčkám přestalo dařit, po čtvrtfinálovém duelu s obhájkyněmi titulu Francií jsme podlehly 33:22 a následně jsme už neuspěly ani proti Brazílii, s níž jsme prohráli 27:30. Neporazily jsme ani Německo a po porážce  32:26 jsme neuspěly ani v posledním duelu o 7. místo proti Černé Hoře, ve kterém jsme podlehly 24:28, takže jsme vyrovnaly náš nejlepší výsledek v novodobé historii, kterým je osmé místo. Každopádně jsme však postoupily mezi elitu.

             Hned první týden po Novém roce se znovu otevřou brány sportovních hal v Česku i na Slovensku, aby zahájily druhou část interligové soutěže, která na začátku května rozhodne o mistrovských titulech a dalších umístěních v interlize. Pokračování soutěže se tedy zahájí v den Tří králů a dlouhodobá část skončí o Velikonocích, poslední den měsíce března. Poté nejlepší čtveřice Česka svede play-off o titul a druhá čtveřice nadstavbu o udržení se v soutěži. Nejlepší slovenská trojice se utká hned o umístění ve slovenské části soutěže.

                V sobotním termínu 6. ledna se střetne desítka soupeřů a poslední dvojici pak na dvanáctku doplní v nedělním termínu 7. ledna na kompletní sestavu Kynžvart – Písek. Sobotní program zahájí na Slovácku duel posledního Hodonína, který přivítá slovenskou Šaľu. V podzimním kole v Šaľe vyhrál slovenský tým vysoko 31:23. Další tři duely, budou soubojem českých a moravských celků, nejprve v Plzni přivítají Zlín, který v loňském prvním kole porazil Plzeň doma 26:23, dále pak na Hané přivítají nejlepší český tým současnosti pražskou Slavii, jejichž zápas skončil na podzim v Edenu nerozhodně 25:25, a do třetice česko – moravský souboj Baník Most – Sokol Poruba, který skončil na podzim výhrou favorizovaného Mostu 23:30. Posledním sobotním zápasem bude slovenský duel Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda, který na podzim skončil výhrou domácího DAC 31:28. Již citovaný nedělní duel dvou českých týmů Kynžvart – Písek skončil na podzim v Písku remízou 27:27.

12. kolo interligy

Sobota 06.01.2024 v 16:30 hod.: HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa            (Králíček – Letev )

Sobota 06.01.2024 v 17:00 hod.: DHC Plzeň – Handball Club Zlín                    (Hladký – Moravec)

Sobota 06.01.2024 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha     (Šlezingr – Špunar)

Sobota 06.01.2024 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – TJ Sokol Poruba               (Hájek – Kozler)

Sobota 06.01.2024 v 19:00 hod.: Iuventa Michalovce – DAC Dunajská Streda  (Daňo – Sabol)

Neděle 07.01.2024 v 17:00 hod.: Házená Kynžvart – Sokol Písek                          (Benuš – Uhlíř)

 

i