Historická výhra Hanaček v Šaľe

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK ZORA Olomouc 25:28  (10:13)

Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:5, 8:6 9:7, 9:11, 10:13 – 12:13, 13:15, 16:28, 18:21, 19:23, 20:24, 21:26, 24:28, 25:28.

Rozhodčí:  Haščík, R. Sivák (oba SR)     400 diváků     7 m hody: 6/5 – 2/1   vyloučení  1 – 4

HK Slovan Duslo Šaľa: Krebs, Haládiková, Ladicsová –  Trochtová 4, Rácková 1, Škoricová, Königová 5, Pócsiková, Greštiaková, Némethová 4/3, Bahýlová 1, Vargová, Tisajová 1, Klučková 6/2, Bujnochová 3.

Trenér: Mgr. Michal LUKAČÍN

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 3, Růžičková 6/1, Kapsová, Jansová 1, Sovová 2, Kašpárková, Salčáková 1, Žáčková, Krajčovičová, Kubáčková 1, Salašová 1, Gajdošíková 5, Chlandová 3, T. Fryčáková 5.

Trenér: Jan HEGAR

Komentář k utkání od trenéra Jana Hegara.

„Diváci v Šale dnes viděli velmi kvalitní a rychlé utkání. Z naší strany to byl zřejmě nejlepší výkon v této sezoně, který snesl vysoké měřítko. Už v posledním předchozím utkání v Michalovcích jsme vnímali nárůst výkonosti družstva a dnes se tento kvalitativní posun potvrdil. Děvčata podala kolektivní a odvážný  výkon s minimem technických chyb. Splnila velmi dobře taktickou předzápasovou přípravu a ve všech herních činnostech předvedla vysoký standart. Kromě prvních 15 minut měla vývoj utkání pod kontrolou a nepřipustila soupeře k obratu v utkání. Musím také zmínit brankářku Lucii Raškovou, která  nejen dnes, ale  po celou sezonu podává vysoce kvalitní nadstandardní výkony a je naším základním kamenem úspěšnosti.

Zdá se, že před závěrem základní části se naše družstvo dostává do potřebné pohody a sportovní formy a snad to potvrdíme i v dalších utkáních. Boj o play off ještě zdaleka není rozhodnutý, ale šance na postup se po  našem vítězství výrazně přiblížila.“

Hanačky v sobotním utkání interligy zapsaly novou kapitolu do historie vzájemných střetnutí interligových zápasů se Šaľou. Nastoupily v sobotu na jižním Slovensku ke svému   šestnáctému interligovému utkání v Šaľe proti domácímu Duslu a poprvé si odvezly domů výhru a dva body za vítězství nad svým soupeřem, kterého ještě na jeho hřišti nedokázaly nikdy porazit, a dokonce jsme zde nezískali dosud ani bod. V pozvánce před 22. kolem jsme na tuto skutečnost poukazovali s tím, že každá série jednou končí a proč by to nemohlo být právě v dalším utkání. Holky jako by vyslyšely naše přání, postavily se silnému soupeři čelem a po heroickém výkonu si domů na Hanou odvážejí velmi cenné dva body, které mohou být hodně důležité v kalkulacích pro postup do play-off.

Naše děvčata nevstoupila do utkání moc přesvědčivě, prvních pět minut patřilo jednoznačně domácím, které brzy vedly 3:0, naše děvčata kontrovala také třemi úspěšnými trefami a dvěma brankami Růžičkové a jednou z ruky Terezy Fryčákové byl v desáté minutě vyrovnaný stav 3:3 a po dalších šesti minutách svítil na ukazateli skóre stav 6:6. Domácím se vzápětí podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl 8:6, na což reagovalo naše družstvo, které otočilo vývoj zápasu ve svůj prospěch na 9:11 a do konce poločasu se podařilo ještě navýšit na poločasových 10:13.  Po změně stran zahrozily několika přesnými zásahy domácí hráčky, které snížily několikrát na kontaktní  branku, 13:14, 15:16, 17:18, 18:19 což bylo v čase, kdy končila polovina druhého poločasu, což signalizovalo velké drama do závěru střetnutí. Po time outu našich trenérů, se podařilo odskočit našemu družstvu na čtyřbrankový rozdíl 19:23. Devět minut před koncem si vybral time-out domácí trenér, naše družstvo odpovědělo navýšením náskoku na 21:26 a to už vypadalo hodně nadějně. Domácí družstvo ještě snížilo dvěma góly na 23:26 na což reagoval posledním svým time outem náš trenér, což bylo v čase 54:56 a družstvo odpovědným výkonem dohrálo utkání , které za velké radosti celého týmu skončilo výhrou Hanaček 25:28.