Starší dorostenky sehrály v Praze smolné utkání se Slavií

DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc 27:20 (14:10)

Průběhu utkání:  1:0, 1:1, 3:3, 5:4, 7:5, 9:6, 11:8, 13:9, 14:10 – 16:12, 20:13, 24:13, 26:18, 27:20.

Rozhodčí: Pražák, Šulc       48 diváků    7 m hody:   8/6 – 3/3   vyloučení:  5 – 3

DHC Slavia Praha:  Řezáčová 1, Matějková – Martínková 3, Brožová 2/2, Vostárková 3/1, Obořilová 5/3, N. Svobodová 3, Linhartová 5,Pavliščáková, Holeňáková 1, Vítová 2, Temerová, Pařízková 2.

Trenérka: Petra VÍTKOVÁ

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 1, Dušková, Veselá 2, Protivánková, Molíková 2, Grofková, Kristková 1, Možíšová 4/3, Juřičková 1, Dobrovská 1, Rožková 4,. Krůpová 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké starší dorostenky cestovaly do metropole k utkání proti sousedovi v tabulce plné elánu nabuzené zejména kvalitním výkonem a výhrou nad favorizovaným Zlínem, kterého porazily před dvěma týdny v jeho tvrzi a navíc také možná trochu pod dojmem porážky Slavie, kterou utržily před týdnem v Jihočeském Písku. Sešívané však byly na naše holky připraveny mnohem lépe a od prvních minut do nich bušily bez slitování, vědomy si vroubku, který připravily své trenérce před týdnem v Písku. Po pěti minutách hry se odpoutaly od domácího družstva na 5:3, i když to bylo hned ze tří sedmiček, které Pražanky zahrávaly proti hostujícímu družstvu, a daly tak trochu ráz zápasu. Rozdíl ve skóre neustále narůstal ve prospěch domácího týmu, v polovině poločasu vedly 8:5 a do konce poločasu se navýšil na čtyřbrankový rozdíl. Po změně stran hra pokračovala v rytmu prvního poločasu, kdy se dařilo udržovat čtyřbrankový rozdíl. Zlom však nastal od páté minuty, kdy se podařilo domácím navýšit dvěma čtyřbrankovými šňůrami přerušenými jediným zásahem hostí (Krůpová) a vedení domácích se rázem navýšilo na jedenáctibrankový rozdíl. Tento úsek hry od páté do 13. minuty byl pro vývoj zápasu rozhodující. Domácím se dařilo vše na co sáhly, naopak naše děvčata se vůbec nemohla prosadit, v popsaném časovém úseku se pokusily jen čtyřikrát zakončit střelbou z křídla a zaznamenaly už  uvedený jediný  úspěšný střelecký pokus Bětky Krůpové Druhá polovina poločasu už zase byla z pohledu našich děvčat naprosto v pořádku, byla dokonce v porovnání střeleckých pokusů úspěšnější, když odpověděly na tři branky domácích sedmi úspěšnými pokusy, což však stačilo pouze na korekci výsledku.

I před výborný výkon domácích, kterým úplně narušily obraný val našeho týmu a dařilo se jim opravdu na co sáhly, platí tedy, že soupeř hraje jen to co mu soupeř dovolí. A bohužel naše děvčata měla několik hluchých míst, kdy se jim vůbec nic nedařilo. I takový zmar ve hře může někdy nastat, že jednomu se vše daří a druhý má právě ten „den blbec“, kdy se mu nedaří vůbec nic. Nezbývá, než na všechno co nejrychleji zapomenout a vše vhodit za hlavu a věřit, že „zítra“ bude třeba líp.