Předehrávka utkání starších žaček B mistrovského utkání do Bystřice p. H.

Bystřice p. H. – Zora Olomouc  19:21 (10:6)

Sestava a branky:Šťastná – Polesová 2,Hynková 8/1, Florianová 1, Marešová 6, Hoffmannová 4, Šebestová, Kalabisová, Veselá

Nedělní předehrávku jsme nezačaly nejlépe. Od 2. min. jsme prohrávaly, dotahovaly 1 brankový náskok soupeřek, které nám však ve 22.min utekly o 4 branky a tento stav se po ukončení 1. poločasu nezměnil.  Dělaly jsme spousty technických chyb v podobě nezpracovaných přihrávek, míče lítaly do outu a celkově to vypadalo, že jsme někde jinde než na zápase.

V druhé půlce jsme začaly hrát házenou. Zlepšily jsme obranu, začaly trefovat „zařízení“, předvedly jsme akce, za které by se nemusely stydět dorostenky (Hynková-Marešová). Postupně jsme smazaly 4 brankové manko a od 17.min jsme se dostaly do vedení, které jsme udržely až do konce utkání. V brance nás držela svými zákroky Klára Šťastná, která dva zápasy v řadě neopustila bránu a sbírá zkušenosti, které ji chybí. Přes svoji velkou nervozitu a obavy, odchytala obě utkání skvěle. Horší byla situace na postu spojek. Jedna jediná spojka Hynková táhla celý zápas. Zbývající spojky nebylo v útoku vidět. Kalabisová, která hrává na křídle se musela přesunout na post střední spojky, kde umí rozehrát, umí přihrát na pivota, ale její zbytečné obavy, aby něco nepokazila, ji brání prodat to, co má natrénováno.  Šebestové se v tomto utkání v útoku vůbec nedařilo. Marešová zahrála spolu s Hynkovou velmi dobré utkání. Post pivota bude do budoucna její doména. V žákovské kategorii se během zápasu občas objevuje i na spojce, ale budoucnost je pivot. No a esem v rukávu bylo křídlo Hoffmannová, která vsítila naši 17.,18.,19. branku, my se dostaly do vedení a to jsme udržely až do závěrečného hvizdu, i když v posledních 19 s před koncem není co komentovat, protože tento závěr se holkám nepovedl (naštěstí jsme vedly o 2 branky).

Trenéři: Monika Vykoukalová, Kateřina Růžičková