Těsná prohra mladších dorostenek

DHK Zora Olomouc – SHK Kunovice 24:25 (14:11)

Sestava a branky – Habermannová K.- Selingrová K., Litvínová E., Maráčková M. 1, Janků N., Kuxová N. 5/3, Hejlová Š. 2, Smějová Michaela, Roupcová C. 2 Smějová Monika, Machačová M. 6, Kubálková K. 2, Spurná M. 1, Krejzlíková E. 5

V sobotním utkání jarní části jsme se utkali s dalším soupeřem ze silné čtyřky (v tabulce před námi), s týmem SHK Kunovice. V podzimní části jsme na soupeřově hřišti podali velice špatný výkon a prohráli rozdílem třídy.
 
Úvod utkání byl z obou stran bojácný, opatrný a nervózní. My jsme dokázali vsítit první branku až v 7. minutě utkání a tím srovnat na 1:1. Zbytek poločasu jsme byli lepším týmem, kdy nám dobře fungovala obrana. V postupném útoku to ze začátku nebylo ono, ale na soupeřky platila druhá vlna, ze které se nám dařilo úspěšně zakončovat. Polo-časový stav utkání byl 14:11 pro nás.
 
V nastaveném režimu jsme chtěli pokračovat i ve druhém poločase, na holkách bylo vidět velké odhodlání. Bohužel začátek druhého poločasu byl jako zrcadlo předchozího utkání ve Zlíně. Špatně jsme v obraně přistupovali, soupeř nás trestal brankami a navíc jsme šli do oslabení. Holky z Kunovic se chytly, dokázaly stav srovnat a následně jít do vedení. Ve druhém poločase jsme vedli pouze jednou, a to 15:14, jinak jsme celý druhý poločas dotahovali. Soupeřky dokázaly ve 49. minutě odskočit už na rozdíl tří branek, ale naše holky dřely jak pily, bojovaly, skákaly po míčích, ale tentokrát to nestačilo. Dokázali jsme snížit pouze na rozdíl jedné branky. Trochu toho štěstí nám scházelo. Holky zaslouží velkou pochvalu za obrovskou bojovnost.  Je na nich vidět herní posun a pomalu přicházejí i výsledky. I když to tentokrát k bodům nevedlo a některá děvčata to obrečela, rozhodně se nemáme za co stydět.Tady platí věta: „I pád na hubu je pohyb dopředu.“ Chtěli bychom poděkovat rodičům a fanouškům za podporu během utkání.
 
Trenéři: Kamil Zemánek, Vladan Táborský